Загальна інформація про дослідження
Клінічний аналіз крові виконується для діагностики кількісних і якісних змін формених елементів – клітин крові: еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Їх зміни можуть бути обумовлені порушеннями процесу кровотворення, але частіше за все носять реактивний характер – відображають реакцію кровотворення на інші патологічні стани і захворювання. Тому клінічний аналіз крові є одним з найбільш поширених рутинних досліджень і використовується лікарями різних спеціальностей, йому відводиться провідна роль в первинному діагностичному пошуку.
Швидкість осідання еритроцитів. При інфекційно-запальних, аутоімунних і деяких пухлинних (особливо парапротеінемічних гемобластозах) захворюваннях відбувається зміна білкового складу плазми в бік підвищення вмісту білків (наприклад, імуноглобулінів). Всі білкові молекули знижують мембранний заряд еритроцитів, сприяючи їх склеюванню між собою і збільшенню швидкості осідання. Тест проводиться протягом години, висоту отриманого осаду вимірюють в міліметрах.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Інтерпретація результату
Клінічний аналіз крові включає в себе порівняно велику кількість параметрів, які повинні інтерпретуватися в комплексі. Найчастіше за результатами аналізу крові визначають спектр досліджень, необхідних для уточнення причин виявлених в ньому змін.
Швидкість осідання еритроцитів. Є неспецифічним параметром, що свідчить про зміни білкового складу плазми. Найбільш часто до цього призводять інфекційно-запальні, аутоімунні та онкологічні захворювання.
