Онлайн запис

SCCА (антиген плоскоклітинної карциноми)

Загальна інформація про дослідження

Антиген плоскоклітинної карциноми – це білок, який виробляється клітинами плоскоклітинного раку, кількісне визначення якого дозволяє оцінити ефективність проведеної терапії і виявити рецидив новоутворення, а також може бути використано в якості незалежного прогностичного маркера.

Антиген плоскоклітинної карциноми – глікопротеїн з сімейства інгібіторів серінових протеаз. У нормі невелика кількість антигену виробляється всередині клітин епітелію шкіри, шийки матки, анального каналу і не вивільняється в позаклітинний простір. При плоскоклітинному раку відзначається збільшення секреції антигену пухлинними клітинами, що, можливо, грає роль в процесах інвазії та метастазування карциноми.
Спостерігається залежність між концентрацією антигену в крові і стадією раку, розмірами пухлини, її прогресією, агресивним характером росту і наявністю метастазів в лімфатичних вузлах та інших органах. Антиген плоскоклітинної карциноми виявляється у 60 % пацієнток з раком шийки матки на різних стадіях. При раку шийки матки I стадіі чутливість даного маркера становить 10 %, при IV стадіі – 80 %. Після видалення пухлини зниження рівня антигену до нормальних показників відзначається протягом 96 годин. Стабільно підвищений рівень антигену плоскоклітинної карциноми або збільшення його концентрації після оперативного видалення пухлини вказує на рецидив або прогресію захворювання. У 46 – 92 % випадків підвищення рівня антигену дозволяє виявити рецидив пухлини за кілька місяців до перших клінічних проявів патології.
Численні дослідження показали взаємозв’язок між рівнем антигену, стадією раку і виживання онкологічних пацієнтів, що має значення для вибору тактики лікування, призначення неоадьювантної і адьювантної терапії, радіотерапії, прогнозу та оцінки можливого рецидиву захворювання. Однак нормальний рівень антигену не виключає можливості метастазів, так само як і підвищена концентрація антигену плоскоклітинної карциноми в крові не є абсолютним показником наявності пухлини і не може бути підставою для постановки діагнозу. Для оцінки результатів даного аналізу важливо порівняти показники тесту до і після радикального лікування новоутворення.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 114

Вартість: 420 грн
Термін виконання:

Разом: 420 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
SCCА (антиген плоскоклітинної карциноми)

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня антигену плоскоклітинної карциноми:
• плоскоклітинний рак (шийки матки, ротової порожнини, стравоходу, легень, ануса і шкіри).
Значне підвищення рівня антигену плоскоклітинної карциноми може свідчити про ймовірне поширення пухлинного процесу, наявності метастазів в лімфатичних вузлах та інших органах.
Підвищення кількості антигену в крові після лікування плоскоклітинного раку вказує на неефективність проведеної терапії і ймовірний рецидив захворювання.

Інші захворювання, що супроводжуються невеликим підвищенням рівня антигену плоскоклітинної карциноми:
• доброякісна патологія шкіри (екзема, еритродермія, пухирчатка, псоріаз);
• непухлинні захворювання легень (туберкульоз, респіраторний дистрес-синдром дорослих, саркоїдоз, ексудативний плеврит);
• хронічна ниркова і печінкова недостатність.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз