Онлайн запис

СА-21-1 CYFRA (онкомаркер легень)

Загальна інформація про дослідження

CYFRA 21-1 (цитокератін 19) – це один з білків цитоскелету епітеліоцитів, що відноситься до проміжних філаментів (нитковидних структур). Підвищення концентрації CYFRA 21-1 в сироватці крові спостерігається при деяких злоякісних новоутвореннях епітеліального походження: раку легень, товстої кишки, молочної та щитоподібної залози і деяких інших.
Виявлення в сироватці крові CYFRA 21-1 найбільш характерно для пацієнтів з недрібноклітинним раком легень (НМРЛ) і особливо з одним з його різновидів – плоскоклітинним раком легень. Дослідження CYFRA 21-1 може бути використано для диференціальної діагностики дрібноклітинного раку легень (МКРЛ) і НМРЛ. Концентрація CYFRA 21-1 підвищується у 57 – 59 % пацієнтів з НМРЛ і рідше при МКРЛ. Найбільшою чутливістю дослідження CYFRA 21-1 володіє відносно плоскоклітинного раку легкого. Виявлення при цьому додаткового онкомаркера – антигену плоскоклітинної карциноми (SCCA) також свідчить на користь діагнозу “НМРЛ”.
Існує пряма залежність між рівнем CYFRA 21-1 і розміром пухлини. У зв’язку з цим аналіз на CYFRA 21-1 використовується для оцінки прогнозу НМРЛ. Висока концентрація CYFRA 21-1 до початку хіміотерапії – несприятлива ознака. Значне (понад 27 %) зниження концентрації CYFRA 21-1 на тлі лікування відображає добру відповідь на терапію.
Поряд з визначенням таких онкомаркерів, як CA 19-9 і раково-ембріональний антиген (РЕА), дослідження CYFRA 21-1 може бути використано для діагностики, оцінки прогнозу і контролю лікування раку товстої кишки. При аденокарциномі товстої кишки рівень цього онкомаркера підвищений, при цьому найбільш високі рівні характерні для великих пухлин. При цьому пацієнти з незначним підвищенням концентрації CYFRA 21-1 краще реагують на терапію цитостатичними препаратами.
Дослідження CYFRA 21-1 також може бути використано для визначення тактики лікування метастатичного диференційованого раку щитоподібної залози. Висока концентрація цього онкомаркера характерна для агресивного раку щитоподібної залози, стійкого до терапії радіоактивним йодом. Найбільш часто підвищені рівні CYFRA 21-1 спостерігаються при папілярній карциномі щитоподібної залози.
Підвищення концентрації CYFRA 21-1 вдається виявити у 65 % жінок з метастазами раку молочної залози. Чутливість дослідження цього онкомаркера щодо раку молочної залози перевершує чутливість РЕА або СА 15-3. Комбінація аналізів наCYFRA 21-1, РЕА та СА 15-3 дозволяє досягти чутливості близько 90 %. Високий рівень CYFRA 21-1 до початку лікування є несприятливою прогностичною ознакою.
Необхідно пам’ятати, що наявність CYFRA 21-1 не завжди вказує на наявне злоякісне новоутворення. Підвищення рівня цього онкомаркера також може спостерігатися при різних доброякісних станах (хронічна ниркова недостатність, фіброз легень, захворювання гепатобіліарної системи), тому результат дослідження слід оцінювати з урахуванням додаткових даних.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 113

Вартість: 400 грн
Термін виконання:

Разом: 400 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
СА-21-1 CYFRA (онкомаркер легень)

Інтерпретація результату

Причини підвищеного рівня цитокератину CYFRA 21-1:
• недрібноклітинний рак легені;
• аденокарцинома товстої кишки;
• метастази раку молочної залози;
• метастатична аденокарцинома щитоподібної залози;
• дрібноклітинний рак легень;
• інтерстиціальні хвороби легень;
• хронічна обструктивна хвороба легень;
• туберкульоз;
• перитонеальний діаліз і гемодіаліз;
• діабетична нефропатія;
• хронічна ниркова недостатність;
• цироз печінки і інші захворювання гепатобіліарної системи;
• плеврит;
• перикардит.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз