Онлайн запис

СА-125 (онкомаркер яєчників)

Загальна інформація про дослідження

СА 125 – це високомолекулярний глікопротеїн, який виявляється на пухлинних клітинах епітелію яєчників, а також в нормі в клітинах ендометрію, очеревини, плеври, перикарда і яєчок. Присутність даного глікопротеїну в крові в дуже високих концентраціях часто вказує на онкологічну трансформацію яєчників і рідше деяких інших органів і тканин (ендометрію, товстого кишківника, легень, молочної, підшлункової залози).
У нормі СА 125 міститься в тканині ендометрія і в серозної і муцинозній рідини матки. У кровотік він потрапляє, наприклад, при менструації, ендометріоз, в перший триместр вагітності. Саме по собі наявність CA 125 не завжди вказує строго на онкологію яєчників – незначні кількості CA 125 виробляються різними тканинами організму, а також раковими пухлинами іншої етіології (ендометрія, шлунково-кишкового тракту, фаллопієвих труб, легень). Крім того, підвищення рівня CA 125 в крові може бути пов’язано із запаленням органів малого тазу. У зв’язку з невисокою специфічністю аналізу на CA 125 доцільно разом з ним проводити і інші тести на пухлини яєчників – комплексне дослідження робить діагностику максимально точною.
Не всі види пухлини яєчників виявляються збільшенням кількості CA 125 в крові – підвищений рівень CA 125 виявляється приблизно у 80 % жінок, хворих на рак яєчників.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 101

Вартість: 230 грн
Термін виконання:

Разом: 230 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
СА-125 (онкомаркер яєчників)

Інтерпретація результату

Причини підвищеного рівня CA 125:
• після терапії може вказувати на рецидив захворювання.
У виняткових випадках у пацієнток з діагнозом "рак яєчників" рівень CA 125 знаходиться в межах норми. Це пов'язано з тим, що пухлина не виробляє CA 125, так що він не є точним маркером, використовуваним при лікуванні хвороби в даному випадку.
Якщо рівень CA 125 зростає і залишається високим, отже, пухлина не реагує на лікування.

Причини зниженого рівня CA 125:
• в крові під час терапії свідчить про її позитивний ефект.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз