Онлайн запис

рН сечі

Загальна інформація про дослідження

Сеча – кінцевий продукт роботи нирок, який є одним з основних компонентів обміну речовин і відображає стан крові та метаболізму. Вона містить воду, продукти метаболізму, електроліти, мікроелементи, гормони, злущені клітини канальців і слизової сечовивідних шляхів, лейкоцити, солі, слиз. Сукупність фізичних та хімічних параметрів сечі, а також аналіз змісту в ній різних продуктів метаболізму дає можливість оцінити не тільки функцію нирок і сечовивідних шляхів, а й стан деяких обмінних процесів, а також виявити порушення в роботі внутрішніх органів. Цю інформацію допомагає отримати розшифровка загального аналізу сечі.

Кислотно-лужна реакція (рН), як і деякі інші показники загального аналізу сечі, залежить від їжі і деяких метаболічних процесів. Тваринна їжа викликає закислення сечі (рН менше 5), молочно-рослинна – сприяє її сдвиг в лужну сторону (рН більше 7). Нирки теж можуть впливати на кислотність сечі.

Крім того, до закислення сечі призводить порушення сольового балансу крові (гіпокаліємія) і деякі захворювання (цукровий діабет, подагра, лихоманки та ін.).

Надмірна лужна реакція сечі може виникати при запальних/інфекційних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, масивної втрати солей (через блювання, пронос), порушення ниркової регуляції кислотності сечі або домішки крові в ній.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 413

Вартість: 90 грн
Термін виконання:

Разом: 90 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз