Онлайн запис

РЕА (раково-ембріональний антиген)

Загальна інформація про дослідження

Раково-ембріональний антиген (РЕА) – це речовина білкової природи, яке використовується в лабораторній практиці як тканинний маркер онкологічних захворювань. У період внутрішньоутробного розвитку він інтенсивно синтезується в органах шлунково-кишкового тракту і виконує важливі функції, пов’язані зі стимуляцією розмноження клітин. РЕА також виявляється в тканинах органів травлення і у дорослих людей, але в значно меншій кількості.
Визначення рівня РЕА використовується для діагностики ряду злоякісних пухлин, в першу чергу раку товстої і прямої кишки. Якщо в нормі зміст РЕА дуже низький, то при онкологічному процесі він різко зростає і може досягати дуже великих значень. У зв’язку з цим його відносять до тканинних маркерів онкологічних захворювань, або онкомаркерів.
Однак підвищення РЕА характерно не тільки для злоякісного процесу – його продукція може посилюватися при різних запальних, аутоімунних та інших доброякісних захворюваннях внутрішніх органів.
Аналіз на РЕА застосовується для ранньої діагностики, спостереження за перебігом захворювання та контролю за результатами його лікування при деяких пухлинах, в першу чергу якщо це рак товстого кишківника і прямої кишки – при них тест володіє найбільшою чутливістю, що дозволяє використовувати його в первинній діагностиці.
Крім пухлини товстого кишківника і прямої кишки, РЕА може підвищуватися при раку шлунка, підшлункової, молочної залози, легенів, простати, яєчників, метастази раку різного походження в печінку і кістки, хоча при цих станах чутливість методу істотно нижче.
Крім первинної діагностики раку, тест на РЕА використовується для контролю за результатами його лікування. Після успішної операції з видалення всього обсягу пухлинної тканини рівень РЕА повертається до норми максимум протягом двох місяців. Надалі регулярні аналізи допомагають контролювати стан пацієнта після лікування. Виявлення підвищеного рівня РЕА на ранніх термінах дозволяє вчасно виявити рецидив захворювання.
Аналіз на РЕА також використовується з метою контролю ефективності терапії злоякісних процесів. Зниження рівня РЕА в крові протягом курсу процедур або після нього свідчить про позитивний результат проведеного лікування.
Проте даний тест не є абсолютно специфічним для пухлин. РЕА може помірно підвищуватися і при багатьох захворюваннях внутрішніх органів запального та іншого (доброякісного) характеру. Його концентрація трохи збільшується у 20 – 50% хворих з доброякісними захворюваннями кишківника, підшлункової залози, печінки і легенів, а також при цирозах печінки, хронічних гепатитах, панкреатитах, виразкових колітах, хвороби Крона, пневмонії, бронхітах, туберкульозі, емфіземі, муковісцидозі та аутоімунних захворюваннях. Показник підвищується при загостренні хвороби, але в разі поліпшення самопочуття повертається до норми. При злоякісному ж процесі рівень РЕА неухильно зростає протягом усього періоду захворювання.
Крім того, підвищення РЕА може бути пов’язано не з патологією, а, наприклад, з регулярним курінням і вживанням алкоголю.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 109

Вартість: 280 грн
Термін виконання:

Разом: 280 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
РЕА (раково-ембріональний антиген)

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня РЕА:
• злоякісні новоутворення (товстого кишківника, прямої кишки, шлунка, легень, молочної залози, раку підшлункової залози);
• метастази злоякісних пухлин у печінку, кісткову тканину;
• рецидив онкологічного процесу;
• цироз печінки і хронічні гепатити;
• поліпи товстого кишківника і прямої кишки;
• виразковий коліт;
• панкреатит;
• туберкульоз;
• пневмонія, бронхіт, емфізема легенів;
• муковісцидоз;
• ниркова недостатність;
• хвороба Крона;
• аутоімунні захворювання;
• куріння.
Невелике підвищення рівня РЕА може бути пов'язано з доброякісними захворюваннями внутрішніх органів в їх гострій стадії, однак не виключає початкову стадію онкологічного захворювання.
Значне підвищення концентрації РЕА (кратне) виникає при злоякісних пухлинах. При метастазах зазвичай спостерігається підвищення в десятки разів.

Причини зниження рівня РЕА:
• хірургічне видалення злоякісної пухлини;
• успішна терапія онкологічного захворювання;
• ремісія доброякісної пухлини.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз