Онлайн запис

Прокальцитонін

Загальна інформація про дослідження

Дослідження, спрямоване на виявлення рівня прокальцитоніну в крові для діагностики сепсису, септичних ускладнень, тяжких бактеріальних інфекцій та гнійно-запальних процесів.
Прокальцитонін є прогормоном, попередником гормону кальцитоніну, який бере участь у метаболізмі кальцію і підтримує його постійний рівень у крові. Поліпептид прокальцитонін складається з 116 амінокислот і синтезується С-клітинами щитовидної залози. У нормі його кількість надзвичайно мала і виявляється у крові у слідових кількостях.
За наявності бактеріальної інфекції, впливу токсинів збільшується екстратиреоїдний синтез прокальцитоніну нейроендокринними клітинами печінки, нирок, легень, м’язової тканини, адипоцитами, що призводить до значного підвищення його рівня.
Слід зазначити, що при вірусній інфекції синтез прокальцитонина відсутній чи пригнічений.
Перевагою визначення прокальцитоніну є те, що його синтез при системній запальній відповіді досягає високих рівнів раніше, ніж інші білки гострої фази.
Крім бактеріальних агентів до збільшення його вмісту можуть призводити важкі інфекції, спричинені грибковою інфекцією та найпростішими.
Важливим діагностичним значенням є збільшення концентрації прокальцитоніну при синдромі поліорганної недостатності, сепсисі, шоці, особливо у новонароджених та дітей. Найвищі значення спостерігаються при сепсисі, септичному шоці, септицемії, менінгіті. Також рівні даного біомаркера підвищуються після широких хірургічних втручань, операцій в умовах штучного кровообігу, множинних травмах, при тяжких опіках, гострому відторгненні трансплантату, субарахноїдальному крововиливі, при хронічній серцевій недостатності. У тяжких хворих рівні прокальцитоніну корелюють з тяжкістю патологічного процесу, смертністю після захворювання.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 985

Вартість: 850 грн
Термін виконання:

Разом: 850 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз