Онлайн запис

Прогестерон

Загальна інформація про дослідження

Прогестерон – це стероїдний гормон, основною функцією якого є підготовка організму жінки до вагітності. Він виробляється жовтим тілом яєчників. Щомісяця естроген змушує ендометрій рости і оновлюватися, в той час як лютеїнізуючий гормон (ЛГ) сприяє вивільненню яйцеклітини в одному з яєчників. На місці вивільнення яйцеклітини утворюється так зване жовте тіло, яке виробляє прогестерон. Прогестерон разом з гормоном, виділеним залозами, зупиняє ріст ендометрію і готує матку до можливої ​​імплантації заплідненої яйцеклітини.
Якщо запліднення не відбувається, жовте тіло зникає, рівень прогестерону падає і настає менструальна кровотеча. Якщо ж запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінки матки, жовте тіло продовжує виробляти прогестерон. Через кілька тижнів плацента бере на себе функцію жовтого тіла з вироблення прогестерону, будучи основним джерелом даного гормону під час вагітності.
У МЦ «ПРОТОС» визначення концентрації гормонів щитовидної залози проводиться за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 21

Вартість: 260 грн
Термін виконання:

Разом: 260 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Прогестерон

Інтерпретація результату

Причини підвищеного рівня прогестерону:
• кіста яєчників;
• патологічна вагітність, а також хоріонкарцинома;
• рідкісні форми пухлин яєчників;
• вроджена гіперплазія наднирників.

Причини зниженого рівня прогестерону:
• токсикоз на пізніх термінах вагітності;
• знижена функціональна активність яєчників;
• відсутність менструацій;
• позаматкова вагітність;
• загроза викидня.

Важливо!
Інтерпретація результатів аналізу залежить від причини його виконання, а також від особливостей менструальних циклів пацієнтки або її вагітності. Рівень прогестерону зазвичай починає зростати, коли яйцеклітина виходить з яєчника, далі підвищується протягом кількох днів, а потім або продовжує зростати з настанням вагітності, або падає, даючи сигнал до початку менструації.
Якщо концентрація прогестерону не змінюється протягом кожного місяця, можливо, у пацієнтки не відбувається овуляції або порушені менструальні цикли.
Коли рівень прогестерону не підвищується належним чином на ранніх термінах вагітності, можна припустити позаматкову або патологічну вагітність. Якщо серія аналізів не показала його підвищення з часом, то не виключено, що у пацієнтки проблеми з життєздатністю плоду і плаценти.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз