Онлайн запис

Паратиреоїдний гормон

Загальна інформація про дослідження

Паратиреоїдний гормон (ПТГ) – поліпептидний гормон, який синтезується паращитовидними залозами та відіграє важливу роль у регуляції рівня кальцію та фосфору в організмі.
Паратиреоїдний гормон (ПТГ) виробляється паращитовидними залозами, розташованими попарно на задній поверхні кожної з часток щитовидної залози. Інтактний ПТГ (цілісна молекула гормону) складається з 84 амінокислот, має короткий період напівжиття (близько чотирьох хвилин) і є головною біологічно активною формою гормону. У його N- та C-термінальних фрагментів період існування більш тривалий, їх активність та метаболізм вивчаються.
При патології та надмірному синтезі ПТГ (гіперпаратиреозі) розвивається гіперкальціємія, гіперфосфатурія, генералізований остеопороз, кальцифікація судин, ураження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Недостатня секреція ПТГ (гіпопаратиреоз) супроводжується гіпокальціємією та гіперфосфатемією, може призвести до судом, тетанії.
Важливо одночасно оцінювати рівень вільного, або іонізованого, кальцію в крові та ПТГ з урахуванням клінічних проявів та результатів інших лабораторних та інструментальних досліджень, це дозволяє провести диференціальну діагностику дуже схожих патологічних станів та розробити правильну тактику лікування.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 983

Вартість: 350 грн
Термін виконання:

Разом: 350 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз