Онлайн запис

Остеокальцин

Загальна інформація про дослідження

Остеокальцин – це основний вітамін К – залежний неколагеновий білок кісткового матриксу, який зв’язує кальцій та гідроксіапатити. Він синтезується остеобластами та одонтобластами кісткової тканини. Основна частина синтезованого білка входить до складу позаклітинного матриксу кісткової тканини, який потім мінералізується з утворенням нової кістки, а частина, що залишилася, потрапляє в кровотік. При резорбції кісткової тканини під впливом остеокластів остеокальцин вивільняється з кісткового матриксу і потрапляє у кров у вигляді неімунних фрагментів. Вони виводяться нирками як метаболіти гамма-карбоксиглутамінової кислоти (Gla), тому рівень остеокальцину у крові залежить від функціонального стану нирок.

Паратиреоїдний гормон у високій концентрації пригнічує активність продукуючих остеокальцину остеобластів, що призводить до зниження його вмісту в кістках і крові. Вітамін D3 стимулює синтез остеокальцину в остеобластах, підвищуючи його концентрацію у крові. На синтез остеокальцину також впливають кальцитонін та кальцитріол.

Таким чином, рівень остеокальцину в крові є показником метаболізму кісткової тканини та використовується для діагностики метаболічних порушень у ній.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 981

Вартість: 390 грн
Термін виконання:

Разом: 390 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз