Онлайн запис

Опісторхоз, антитіла IgG

Загальна інформація про дослідження

Дослідження проводиться, щоб виявити зараження трематодою сімейства Opistorchidae, Opistorchis felineus (двоусткою котячею, або двоусткою сибірською) – плоскими хробаками, які викликають розвиток опісторхозу.
Основним джерелом зараження є домашні та дикі тварини, які харчуються рибою, а також людина, інфікована O. felineus. В їх організмі відбувається остаточне дозрівання паразитів до дорослих особин, які продукують яйця, що виділяються у довкілля з калом. При попаданні у водойми яйця проковтуються молюсками бітініями (перший проміжний господар), у яких відбувається розвиток та безстатеве розмноження гельмінту з утворенням личинок – церкаріїв. Церкарії звільняються від молюсків і активно проникають у рибу коропових порід (другий проміжний господар), інцистуючись у м’язах та підшкірно-жировій клітковині у вигляді метацеркаріїв. Людина заражається, вживаючи в їжу недостатньо оброблену рибу, що містить метацеркарію O. felineus. Після їхнього потрапляння всередину в дванадцятипалій кишці починається формування дорослих особин паразита. Потім вони мігрують у жовчні та панкреатичні протоки, де за кілька тижнів досягають статевозрілого стану, а через місяць починають відкладати яйця.
Дорослі особини O. felineus прикріплюються до слизової оболонки жовчних та панкреатичних проток, викликаючи механічне пошкодження їх стінок. Скупчення великої кількості паразитів у протоках може спричинити їх закупорку і, як наслідок, вторинну жовтяницю та панкреатит, а також створює сприятливі умови для приєднання вторинної інфекції жовчовивідних шляхів. Продукти життєдіяльності опісторхісів є сильними алергенами і призводять до алергічних реакцій та еозинофілії.
Опісторхоз може протікати у різних формах, часто безсимптомно. Основні ознаки інфікування O. felineus: лихоманка, загальне нездужання, висипання на шкірі, шлунково-кишкові розлади, при масивних інвазіях – болі в правому підребер’ї, можливе збільшення печінки і селезінки. При тривалому перебігу відбувається хронізація захворювання, розвивається хронічний холецистит, дуоденіт та панкреатит.
Якщо пацієнта не лікувати на ранніх стадіях, у нього можуть виникнути серйозні ускладнення, такі як гнійний холангіт, розрив кістозно-розширених жовчних проток із наступним жовчним перитонітом, гострий панкреатит. Доведено, що хронічний O. Felineus, що триває понад 20 років, може призвести до первинного раку печінки.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 700

Вартість: 330.00 грн
Термін виконання:

Разом: 330.00 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз