Онлайн запис

Антистрептолізин-о (АСЛ-о)

Загальна інформація про дослідження

Антистрептолізин О (АСЛ О) – це антитіла що виробляються організмом, спрямовані проти стрептолізину О – токсичного ферменту, який виділяється деякими групами гемолітичного стрептокока.
Бета – гемолітічний стрептокок групи А (Streptococcus pyogenes) – бактерія, яка викликає стрептококову ангіну, скарлатину, стрептококовий фарингіт, інфекцію шкіри. У більшості випадків стрептококова інфекція має характерну клінічну картину, розпізнається і лікується антибіотиками, в результаті чого мікроб знищується. Якщо інфекція протікає атипово, що не піддається лікуванню або лікується неефективно, то зростає ризик постстрептококових ускладнень – ревматичної лихоманки і гломерулонефриту. Зазвичай це відбувається у дітей після ангіни або скарлатини. Подібні ускладнення стрептококової інфекції не є частими, однак про них слід пам’ятати.
Ревматична лихоманка може проявлятися підвищенням температури, почервонінням шкіри навколо суглобів і їх набряком, болем в області серця, задишкою, стомлюваністю, а гломерулонефрит – лихоманкою, болем в попереку, зменшенням кількості сечі і її почервонінням. Ревматична лихоманка призводить до розвитку пороків серця, гломерулонефрит – до ниркової недостатності і підвищення артеріального тиску.
Так як симптоми цього захворювання можуть супроводжувати і інші стани, аналіз на антістрептолізін О дозволяє з’ясувати, чи спричинені вони стрептококовою інфекцією. Рівень АСЛ О підвищується через тиждень після інфікування, досягає максимуму через 3 – 6 тижнів і знижується через півроку – рік.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 236

Вартість: 130 грн
Термін виконання:

Разом: 130 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Антистрептолізин-о (АСЛ-о)

Інтерпретація результату

Причини підвищеного рівня АСЛ О:
• нещодавно перенесена стрептококова інфекції;
• реактивний артрит;
• гломерулонефрит.

Причини зниженого рівня АСЛ О:
• одужання пацієнта після інфекції.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз