Онлайн запис

LE-клітини

Загальна інформація про дослідження

LE-клітини, або клітини червоного вовчака (LE-феномен), – це специфічні клітини, які виявляються в крові людини за наявності системного червоного вовчаку (70-80 %) та деяких інших аутоімунних захворюваннях. По суті це нейтрофільні лейкоцити, що містять фагоцитовані ядра загиблих лейкоцитів, при цьому власне ядро ​​клітини відтіснене. Формування LE-клітин червоного вовчаку відбувається за наявності LE-фактора в плазмі крові та інших біологічних рідинах. LE-фактор – це особлива фракція імуноглобулінів крові, що при взаємодії з ядром лейкоциту викликає руйнування ядерного хроматину, звільнення ядерного матеріалу з клітини з подальшим його поглинанням нейтрофільними лейкоцитами.

У хворих на системний червоний вовчак (СЧВ) LE-клітини виявляються в крові, синовіальній і спинномозковій рідинах, плевральному випоті. LE-клітини можуть бути виявлені в крові як при системному червоному вовчаку, так і при деяких інших аутоімунних захворюваннях (системної склеродермії, дерматоміозіті). LE-клітини з’являються у крові у ранній період хвороби чи період загострення. При поліпшенні стану хворого кількість LE-клітин може зменшуватися або вони зникають зовсім.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 914

Вартість: 300 грн
Термін виконання:

Разом: 300 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз