Онлайн запис

Кашлюк (Bordetella pertussis), антитіла IgG

Загальна інформація про дослідження

Кашлюк є гострою антропонозную бактеріальною інфекцією, однією з характерних ознак якої є тривалий нападоподібний спастичний кашель. Збудником є ​​Bordetella pertussis, паличка Борде – Жангу. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якою формою інфекційного процесу.
У перебігу захворювання виділяють наступні періоди: інкубаційний (тривалістю від 3 до 14 днів, в середньому 7-8 днів), катаральний (від 5-8 до 11-14 днів), пароксизмальний, або спазматичний (від 2-3 до 6-8 тижнів і більше), період зворотного розвитку, або ранньої реконвалесценції (від 2 до 8 тижнів), і реконвалесценції (від 2 до 6 місяців). Найбільш характерними для коклюшу є прояви, що характеризують пароксизмальний період захворювання. До них відносяться сухий спастичний кашель, який має приступообразний характер, ціаноз носогубного трикутника, акроціаноз, можлива блювота, слабкість, температура тіла переважно нормальна. У клінічному аналізі крові може відзначатися лейкоцитоз, відносний і абсолютний лімфоцитоз. При тяжкому перебігу захворювання можливий розвиток ускладнень: порушення мозкового кровообігу, втрата свідомості, судоми, емфізема легенів і середостіння, ателектази, кровотечі, грижі, приєднання вторинної інфекції з розвитком бронхіту, пневмонії, плевриту, отиту, медіастиніту. Слід зазначити, що найбільш важко захворювання протікає у дітей раннього віку. Воно характеризується більш коротким інкубаційним, тривалим пароксизмальним періодами, розвитком важких наслідків і ускладнень. У дорослих людей і осіб після попередньої вакцинації коклюш може протікати в легкій, атиповій або стертій формі.
Діагностика кашлюку заснована на епідеміологічних, клінічних даних і результатах змін лабораторних показників. В клінічній лабораторній діагностиці кашлюку застосовують декілька методів: бактеріологічний метод для виявлення росту колоній збудника, серологічний метод, спрямований на визначення антитіл до антигенів B. pertussis, метод полімеразної ланцюгової реакції – для виявлення генетичного матеріалу збудника коклюшу. Діагноз ставиться при підтвердженні хоча б одним із зазначених методів.
Серологічне обстеження дозволяє виявляти в сироватці крові специфічні антитіла, спрямовані до антигенів збудників B. рertussis. Серологічну діагностику коклюшу доцільно застосовувати не раніше другого тижня захворювання, оптимальними є терміни з 3-го по 6-й тиждень захворювання.
При первинному інфікуванні збудником B. рertussis на другому тижні від появи клінічних симптомів захворювання починають синтезуватися антитіла класів IgA і IgM. Далі на 3-4-му тижні захворювання починається синтез антитіл класу IgG, досягаючи максимального рівня до 6-8-му тижні і далі поступово знижуючись.
Далі на 3-4-му тижні захворювання починається синтез антитіл класу IgG, досягаючи максимального рівня до 6-8-му тижні і далі поступово знижуючись. Після перенесеної інфекції в зв’язку з формуванням стійкого і напруженого імунітету антитіла класу IgG можуть виявлятися в низькій концентрації протягом декількох десятиліть. Для діагностики поточної і перенесеної інфекції необхідно виявлення антитіл класу IgG до B. рertussis в парних сироватках, з інтервалом не менше двох тижнів, в середньому через 2-4 тижні. При виявленні антитіл рекомендується оцінка результатів в динаміці з метою контролю активності інфекційного процесу на тлі проведеного лікування.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 628

Вартість: 350 грн
Термін виконання:

Разом: 350 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз