Онлайн запис

Інгібін В

Загальна інформація про дослідження

Ингибін В – біологічно активний глікопротеїн, який синтезується в фолікулах яєчників і сім′яних канальцах яєчок і є маркером чоловічої та жіночої репродуктивної функції, а також деяких новоутворень яєчників.
Ингибін В синтезується в клітинах Сертолі сім′яних канальців яєчок чоловіків і гранульозних клітинах фолікулів яєчників жінок. Ингибін В пригнічує утворення фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) в гіпофізі за принципом негативного зворотнього зв’язку і виконує місцевий паракринновий вплив в яєчках і яєчниках.
У жіночому організмі ингибін В синтезується антральним (вторинними) фолікулами яєчників. У дівчаток концентрація ингибіна В в крові підвищується в міру статевого дозрівання. У жінок його концентрація змінюється в залежності від менструального циклу. Вона починає підвищуватися в ранню фолікулінову фазу менструального циклу, досягає максимуму в її середині і залишається невисокою в лютеїнову фазу. Відзначається також короткочасний підйом концентрації ингибіна В через 2 дні після пікового збільшення кількості лютеїнізуючого гормону в середині циклу, що відповідає періоду овуляції. Вважається, що ингибін В має велике значення в регуляції рівня ФСГ в ранньому і середньому періоді фолікулінової фази.
З віком кількість фолікулів в яєчнику жінки зменшується і синтез ингибина В знижується. У ранньому предменопаузальному періоді рівень ингибина В в фоллікулінову фазу циклу знижується раніше, ніж рівень естрадіолу і ингибіну А. В зв’язку з цим рівень ингибіну В першу фазу менструального циклу може вказати на швидке настання менопаузи. В постменопаузальному періоді гормон визначається в дуже низькій концентрації (менше 5 пг/мл) або не визначається зовсім. Підвищені концентрації ингибіна В у жінок в постменопаузі вимагають виключення гранулезоклітинної або муцинозної карциноми яєчників, для яких даний гормон є специфічним маркером. При вищевказаних новоутвореннях яєчників можливо більш ніж 60-кратне перевищення концентрації ингибіна В. Спільні аналізи на СА 125 і ингибін В з додатковими інструментальними методами дослідження дозволяють ідентифікувати пухлину і контролювати процес лікування.
Визначення кількості ингибіна В корисно в дослідженні оваріального резерву. Для оцінки оваріального резерву на третій день менструального циклу досліджують ФСГ, ингибін В і АМГ.

У чоловічому організмі ингибін В є первинним регулятором секреції ФСГ. Кількість гормону підвищена в дитинстві, пік концентрації припадає на три місяці, потім вона поступово знижується, досягаючи мінімуму в 6 – 10 років. У хлопчиків виявлення ингибіну В вказує на присутність і функціональну здатність тестикулярної тканини і використовується для діагностики аномалій розвитку статевих залоз і визначення статі в сумнівних ситуаціях. Аналіз на даний гормон дозволяє диференціювати анорхію (природжена відсутність яєчок) і крипторхізм (неопущення яєчок в мошонку) і призначити потрібне лікування.
Ингибін В використовується в якості маркера сперматогенезу у статевозрілих чоловіків і функції клітин Сертолі, які регулюють дозрівання сперматозоїдів. У чоловічому організмі концентрація гормону знаходиться на відносно високому стабільному рівні і пропорційна обсягу тканини яєчок і щільності сперми. Знижена концентрація ингибіну В виявляється у чоловіків з олігоспермією (зниженою кількістю сперми), азооспермією (відсутністю сперматозоїдів в еякуляті) і порушеним сперматогенезом. Одночасне визначення ФСГ і ингибіну В дозволяє оцінити адекватність сперматогенезу.
У МЦ «ПРОТОС» визначення концентрації гормонів щитовидної залози проводиться за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 27

Вартість: 640 грн
Термін виконання:

Разом: 640 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Інгібін В

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня ингибіну B
У жінок:
• гранулезоклітинна пухлина яєчників (в 89 - 100 % випадків з підвищенням кількості ингибіну В в 60 і більше разів);
• муцинозная пухлина яєчників (в 55 - 60 % випадків);
• немуцінозні епітеліальні пухлини яєчників (15 - 35 %);
• синдром гіперстимуляції яєчників.

Причини зниження рівня ингибіну B
У жінок:
• вікове зниження оваріального резерву і функції яєчників;
• передчасне виснаження яєчників;
• менопауза;
• видалення яєчників (оваріоектомія);
• протипухлинна хіміотерапія;
• анорексія.

У чоловіків:
• анорхія;
• порушення сперматогенезу;
• гіпогонадизм (недорозвинення статевих залоз);
• наслідки опромінення, впливу токсичних та інфекційних агентів.

Важливо!
• Рівень гормону залежить від статі і віку.
• Неадекватне вимірювання рівня ингибіну В можливо при:
- прийомі радіоізотопних препаратів;
- прийомі пероральних гормональних препаратів;
- запровадження гетерофільних антитіл (в тому числі моноклональних);
- ядерно-магнітному резонансному скануванні пацієнта, проведеному незадовго до дослідження;
- куріння і зловживання алкоголем (можливе зниження рівня ингибина внаслідок негативного ефекту на яєчниковий резерв).
• Можливо опосередкована зміна кількості ингибіну В в крові на тлі прийому лікарських препаратів, що впливають на рівень ФСГ і андрогенів.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз