Онлайн запис

IgE до алергенів томатів

Загальна інформація про дослідження

Томати багаті на вуглеводи, вітамін С, містять білки, органічні кислоти, клітковину, пектинові речовини, мінеральні речовини (кальцій, натрій, магній, залізо, хлор, фосфор, сірку, кремній, йод), а також каротиноїди, лікопін, вітаміни групи В, вітамін К. Незважаючи на очевидну користь, вони можуть бути причиною алергії. Вміст білка в них становить менше 1 %, проте вони здатні викликати алергічні реакції у вигляді кропив’янки, ангіоонабряку, орального алергічного синдрому, астми, риніту, алергічного дерматиту або у важких та поодиноких випадках анафілактичного шоку. Гіперчутливість до томатів може проявлятися болем у животі. Алергени томатів часто призводять до загострення атопічного дерматиту, можуть бути причиною контактного дерматиту. Описано випадки асоціації сенсибілізації до томатів з еозинофільним езофагітом, еозинофільним циститом. Тяжкі системні реакції на томати зустрічаються рідко, описані поодинокі випадки анафілаксії та набряку гортані.

Алергенними білками томатів є профілін (Lyce 1), бета-фруктофуранозидаза (Lyce 2), білок-переносник ліпідів (Lyce 3), Lyce хітіназа, глюканаза, пероксидаза та ін. Білок – переносник ліпідів Lyce 3 стійкий до дії харчових ферментів і термічної обробки і є потенційно сильним алергеном, здатним викликати генералізовані реакції. Вміст білків і, відповідно, алергенність збільшується зі ступенем зрілості плода і досягає максимуму в стиглих червоних томатах. Вважається, що зелені, жовті та помаранчеві сорти містять менше алергенів.

Виявлено наявність перехресних реакцій між алергенами томатів та інших рослин сімейства пасльонових (картоплі, тютюну), а також між помідорами та пилком полину, пилком берези, латексом. Перехресна реактивність підтверджена також між профілінами томату та пилку лучних трав, лободи. За результатами досліджень, 10-20 % дітей з гіперчутливістю до пилку трав також сенсибілізовано до моркви, селери, яблук, горіхів та томатів.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 804

Вартість: 250 грн
Термін виконання:

Разом: 250 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз