Онлайн запис

IgE до алергенів рису

Загальна інформація про дослідження

У рисі міститься кальцій, залізо, вітаміни групи В. Він складається з вуглеводів та відносно невеликої кількості білка. Білковий склад рисового зерна: глютеніни, глобуліни, альбуміни та проламіни. Крім широкого застосування в кулінарії, рис, а саме його оболонка, використовується в деяких виробничих процесах, таких як продукція очищеної альфа-целюлози та фурфуролу.

Рис не містить глютен, тому часто використовується для харчування дорослих та дітей з непереносимістю чи порушеннями засвоєння цієї речовини. Він вважається гіпоалергенним продуктом, але все ж таки містить потенційно алергенні речовини – більше 10 білків. У зв’язку з цим рис може викликати розвиток алергії, що супроводжується продукцією специфічних антитіл класу IgE. У цьому випадку розвивається стійка алергічна чутливість, реакція виникає при вживанні незначної кількості злаку. Виражена алергічна реакція можлива як у дорослих, так і у дітей – до 5 % немовлят не переносить рисову кашу. Також на дитину може впливати вживання рису його матір’ю, що годує – через грудне молоко. Також у дитини можлива реакція на пилок рису.

Чутливість до рису може бути придбаною у спадок або яка з’явилася протягом життя – часто вона виникає у людей, які працюють на виробництві або зберіганні цього злаку. Хоча причиною розвитку негативної реакції може бути не саме зерно, а речовини, що використовуються при обробці полів, де вирощувався рис, або при його зберіганні: інсектициди, гербіциди, добрива.

Сирий рис більш алергенний, ніж варений, хоча деякі алергени рису є термостабільними (наприклад, білки – переносники ліпідів) і зберігають алергенний потенціал навіть після обробки. У той же час рис вважається гіпоалергенним продуктом і входить до складу різних елімінаційних дієт (дієт, що призначаються при алергії та виключають деякі продукти).

Алергія до рису, як правило, проявляється порушенням функції травної системи (хейліт, гастрит, коліт, гастроентерит, синдром подразненої кишки), шкірними проявами (атопічний дерматит, кропив’янка, набряк Квінке) та рідше порушеннями функції дихальної системи (алергічний риніт, бронхіальна астма).

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 799

Вартість: 250 грн
Термін виконання:

Разом: 250 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз