Загальна інформація про дослідження
Хламідії – це різновид бактерій, які класифікуються як внутрішньоклітинні паразити.
Захворювання у людини викликають чотири види хламідій, одним з них є Chlamydia trachomatis. Цей вид має декілька різновидів (серотипів), кожний з яких схильний до ураження того або іншого органу. Chlamydia trachomatis інфікує певні види клітин, що покривають слизову оболонку сечівника, внутрішню поверхню шийки матки у жінок, задню стінку глотки, слизову оболонку прямої кишки, кон’юнктиви очей, а також дихальних шляхів у дітей в перші місяці їх життя.
Інфікування хламідіями відбувається в результаті прямого контакту слизових оболонок з збудником, зазвичай під час незахищеного статевого акту. Дитина може заразитися під час проходження родових шляхів.
Інкубаційний період від моменту зараження до появи перших симптомів захворювання триває від 7 до 20 днів і більше.
У жінок хламідійна інфекція найчастіше протікає у вигляді запалення каналу шийки матки, звідки воно переходить в порожнину матки і маткові труби. Запалення маткових труб (сальпінгіт) є найпоширенішим ускладненням хламідіозу і може призводити до непрохідності маткових труб і в підсумку до безпліддя або трубної (позаматкової) вагітності.
У чоловіків хламідіоз може бути присутнім як запалення сечовипускального каналу (уретрит), сім’явивідних проток (епідидиміт). У деяких випадках запалюється передміхурова залоза (простатит).
При статевих контактах хламідійна інфекція може викликати гостре запальне захворювання – венеричну лімфогранулему. У міру розвитку захворювання збільшуються лімфатичні вузли і порушується самопочуття. Надалі можуть виникати ускладнення, пов’язані зі змінами в статевих органах і прямій кишці.
Інфікування хламідіями супроводжується появою в організмі антитіл (імуноглобулінів): IgМ, IgA, IgG. Продукція кожного з них пов’язана з певною стадією інфекційного процесу, так що по їх появі і кількості в крові можна судити про стадію захворювання.
Антитіла класу IgМ з’являються на самому початковому етапі (через 5 днів з моменту інфікування), раніше інших імуноглобулінів. Наявність IgМ при відсутності інших видів антитіл (IgA, IgG) вказує на первинне інфікування хламідіями, яке відбулося не більше 2 тижнів тому. Особливу цінність ця властивість IgМ має при діагностиці хламідіозу у новонароджених дітей, так як антитіла цього виду проникають через плацентарний бар’єр в організм дитини з крові матері. Це означає, що IgМ можуть з’явитися в організмі дитини тільки в результаті початку активного інфекційного процесу. Через 2-3 місяці з моменту інфікування антитіла IgМ зникають з кровотоку незалежно від того, чи проводиться терапія захворювання чи ні. Таким чином, відсутність IgМ на тлі високої концентрації IgA і IgG вказує на те, що захворювання протікає більше 2-3 місяців.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?
