Онлайн запис

Хламідія (Chlamydia pneumoniae), антитіла IgМ

Загальна інформація про дослідження

Chlamydia pneumoniae – внутрішньоклітинний паразитичний мікроорганізм, джерело інфекційного ураження органів дихання. Вона не здатна самостійно синтезувати АТФ та інші метаболічні ресурси енергії, тому може існувати тільки всередині клітин.
C. pneumoniaе викликає ураження верхніх дихальних шляхів (ларингіт, фарингіт, синусит, середній отит, бронхіт) і пневмонію у дітей і молоді, а також рецидивуючі інфекційні захворювання органів дихання у старших вікових груп. Вивчається участь C. pneumoniaе в розвитку атеросклерозу, бронхіальної астми, саркоїдозу і хвороби Альцгеймера. У зв’язку з тим що при імунній відповіді організму на антигени хламідії виробляються антитіла, імовірна роль даного мікроорганізму в розвитку аутоімунних захворювань.
C. pneumoniaе передається тільки від людини до людини. Спалахи респіраторних захворювань хламідійної етіології частіше бувають в тісних колективах. У 70 % заражених інфекція може безсимптомно персистувати в дихальних органах. Інкубаційний період точно не встановлено. Іноді захворювання проявляється через багато місяців після інфікування, а бактерії здатні тривалий час зберігатися на слизових верхніх дихальних шляхів навіть після одужання людини.
Запалення легенів, викликане C. Pneumoniae (за деякими даними, це близько 10 % усіх випадків), відноситься до атипових пневмоній. У них немає специфічних симптомів, і перебіг захворювання схоже на мікоплазменну інфекцію. Клінічна картина хвороби характеризується поступовим розвитком і починається із запалення верхніх дихальних шляхів, сухого кашлю і підвищення температури. У таких пацієнтів на рентгенограмі легенів виявляються невеликі сегментарні інфільтрати, а в аналізі крові часто відсутнє збільшення кількості лейкоцитів. У літніх людей інфекція може протікати настільки важко, що іноді потрібна негайна госпіталізація.
Виявлення респіраторних захворювань, викликаних C. pneumoniae, має певні складності. Першими у відповідь на антигени C. pneumoniaе імунна система починає виробляти імуноглобуліни IgM. Високий титр IgM в аналізі у первинно інфікованої людини підтверджує хламідійну етіологію інфекції. При повторному зараженні титр IgM до C. pneumoniaе підвищується незначно. IgM зберігаються в крові 2-3 місяці після перенесеного захворювання, а потім їх стає все менше, аж до повного зникнення.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 655

Вартість: 320 грн
Термін виконання:

Разом: 320 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз