Онлайн запис

ХГЛ загальний

Загальна інформація про дослідження

Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) – це гормон, який виробляється в плодовій оболонці ембріона. Він є важливим показником розвитку вагітності і її відхилень. Його виробляють клітини хоріона (оболонки зародка) відразу після його прикріплення до стінки матки (це відбувається лише через кілька днів після запліднення).
Хоріон виконує функцію харчування зародка, будучи посередником між організмом матері і дитини. Крім того, він виробляє хоріонічний гонадотропін, який, з одного боку, впливає на формування дитини, з іншого – специфічним чином впливає на організм матері, забезпечуючи сприятливе протікання вагітності. Поява цього гормону в організмі майбутньої матері на початковій стадії вагітності і пояснює важливість тесту для ранньої діагностики вагітності.
Хоріонічний гонадотропін стимулює секреторну функцію жовтого тіла яєчників, яке повинно продукувати гормон прогестерон, який підтримує нормальний стан внутрішньої оболонки стінки матки – ендометрія. Ендометрій забезпечує надійне прикріплення плодового яйця до організму матері і його харчування всіма необхідними речовинами.
Крім того, ХГ стимулює продукцію естрогенів і слабких андрогенів клітинами яєчників і сприяє розвитку функціональної активності самого хоріона, а в подальшому і плаценти, яка утворюється в результаті дозрівання і розростання хоріональной тканини, поліпшуючи її власне харчування і збільшуючи кількість ворсин хоріона.
Знаючи рівень бета-ХГЧ в крові, можна вже на 6 – 8-й день після зачаття діагностувати вагітність (в сечі концентрація бета-ХГЧ досягає діагностичного рівня на 1 – 2 дні пізніше). При багатоплідній вагітності вона збільшується пропорційно числу плодів. Максимальний рівень ХГЧ досягається на 10-11-ому тижні, а потім поступово знижується.
Рівень гормону нижче норми на різних етапах розвитку плода дозволяє зробити припущення про ектопічну вагітність, затримки в розвитку плода, загрозу мимовільного аборту, вагітності або недостатності функції плаценти. Причиною підвищеного вмісту бета-ХГЧ може бути токсикоз, цукровий діабет або неправильно встановлений термін вагітності. Високий рівень гормону після міні-аборту вказує на прогресуючу вагітність.

У невагітних в нормі ХГ відсутня, однак він може секретироваться деякими аномальними тканинами, що синтезуються з хоріона (міхурове занесення, хоріонепітеліоми), і деякими іншими пухлинами.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 29

Вартість: 250 грн
Термін виконання:

Разом: 250 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
ХГЛ загальний

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня бета-ХГЧ:
У вагітних:
• багатоплідна вагітність (показник зростає пропорційно числу плодів);
• токсикоз;
• пролонгована вагітність;
• цукровий діабет у матері;
• вади розвитку плода;
• прийом синтетичних гормонів.
Не у вагітних:
• пухлини, які продукують ХГ;
• хірургічний аборт (перші 4 - 5 діб після процедури);
• прийом препаратів ХГЛ.

Причини зниження рівня бета-ХГЧ (при вагітності):
• позаматкова або вагітність, яка не розвивається;
• затримка в розвитку плода;
• загроза мимовільного аборту;
• хронічна плацентарна недостатність;
• загибель плода (у 2 - 3-му триместрі вагітності).

Важливо!
• При діагностиці вагітності занадто раннє виконання тесту - коли минуло менше 5 днів з зачаття - може привести до помилково негативних результатів.
• При відсутності вагітності результат тесту на бета-ХГЧ повинен бути негативним. Виявлення ж бета-ХГЧ дозволяє припустити, що після запліднення пройшло вже як мінімум 5-6 днів. Між 2-й і 5-м тижнем вагітності при її нормальному перебігу рівень бета-ХГЧ подвоюється кожні 1,5 доби і незабаром досягає свого максимуму. Потім він починає повільно знижуватися. Результати аналізу порівнюються з показниками норми для кожного терміну вагітності. Для вірного трактування результатів необхідно точно знати, коли відбулося зачаття.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз