Онлайн запис

Хелікобактер, антитіла IgG

Загальна інформація про дослідження

Для підтвердження інфікування H. pylori визначають концентрацію IgG у сироватці крові. Цей аналіз має низку переваг перед іншими лабораторними методами виявлення хелікобактера.
Визначення IgG у крові не потребує ендоскопічного дослідження, тому є безпечнішим способом діагностики. Оскільки чутливість тесту можна порівняти з чутливістю більшості інвазивних аналізів (швидкий уреазний тест, гістологічне дослідження), він виявляється особливо корисним, коли виконання ендоскопії не планується. Слід, проте, відзначити, що тест не виявляє безпосередньо мікроорганізм і залежить від особливостей імунної відповіді пацієнта. Так, наприклад, імунна відповідь людей похилого віку характеризується зниженим виробленням специфічних антитіл (будь-яких, у тому числі до H. pylori), що необхідно враховувати, якщо отримано негативний результат аналізу при клінічних ознаках диспепсії. Крім того, імунна відповідь пригнічується під час прийому деяких цитостатичних препаратів.
Аналіз на IgG може бути з максимальним успіхом застосований для діагностики первинного інфікування H. pylori (наприклад, при обстеженні молодого пацієнта з ознаками диспепсії, що вперше виникли). У цій ситуації високий титр IgG дозволяє запідозрити активну інфекцію. Також позитивний результат аналізу у пацієнта (з ознаками диспепсії в анамнезі або без них), який не отримував терапію, вказуватиме на хелікобактеріоз.
Інтерпретація позитивного результату аналізу у випадку, якщо була проведена терапія (або якщо антибіотики, які мають активність проти H. pylori, були застосовані в інших цілях), має деякі особливості. Рівень IgG залишається високим протягом тривалого часу після повної загибелі мікроорганізму (близько половини пацієнтів, які вилікувалися від H. pylori, матимуть високі титри IgG ще 1-1,5 року). В результаті позитивний результат аналізу у пацієнта, який приймав антибіотики, не дозволяє диференціювати активну інфекцію та інфекцію в анамнезі та потребує проведення додаткових лабораторних досліджень.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 698

Вартість: 300 грн
Термін виконання:

Разом: 300 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз