Онлайн запис

Глобулін, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ)

Загальна інформація про дослідження

Глобулін, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ) – це вироблений печінкою білок, який з’єднується з тестостероном, дигідротестостероном (ДГТ) і естрадіолом (естрогеном) і транспортує їх в кров в метаболічно неактивній формі. Концентрація ГЗПГ в кровотоці залежить від віку людини, статі, від інтенсивності виробництва тестостерону або естрогену. Крім того, на рівень ГЗСГ в крові впливають захворювання печінки, гіпертиреоз, гіпотиреоз і підвищена маса тіла.
Кількість тестостерону, доступного для використання тканинами організму, залежить від коливання рівня ГЗСГ. У нормальному стані з ГЗСГ пов’язано від 40% до 60% тестостерону, а велика частина що залишилась – слабоз’єднана з альбуміном. І тільки близько 2% вільного тестостерону безпосередньо доступно для тканин.
Аналіз на загальний тестостерон не виявляє відмінностей між пов’язаним і непов’язаним тестостероном – він лише визначає кількість гормону в цілому. У багатьох випадках його вистачає, щоб визначити надлишок або недолік гормону в організмі, однак якщо показник ГЗПГ відхиляється від нормального, то виявлений рівень загального тестостерону не є точним відображенням кількості гормону, доступного тканинам організму.
В даний час аналіз на ГЗПГ використовується не дуже часто – в більшості випадків аналізи на загальний і вільний тестостерон дають достатньо інформації.
У МЦ «ПРОТОС» визначення концентрації гормонів щитовидної залози проводиться за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 17

Вартість: 240 грн
Термін виконання:

Разом: 240 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Глобулін, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ)

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня ГЗСГ:
• концентрація ГЗСГ буває досить високою у дітей - це нормально;
• у чоловіків рівень ГЗСГ збільшується з віком;
• захворювання печінки, гіпертиреоз і анорексія.

Причини зниження рівня ГЗСГ:
• у жінок після менопаузи концентрація ГЗСГ зменшується в міру зниження гормональної активності яєчників;
• спостерігається при надмірній масі тіла, гіпотиреозі, вживанні андрогенів і хвороби Іценко - Кушинга.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз