Онлайн запис

Вірус гепатиту В (HBV), якісно від 250 МЕ/мл. ПЛР

Загальна інформація про дослідження

Вірусний гепатит B (HBV) є інфекційним захворюванням, яке є причиною серйозних уражень печінки. Найчастіше гепатит B переходить в хронічну форму, його перебіг стає затяжним і провокує виникнення цирозу і раку печінки.

Збудником гепатиту B є ДНКвмісний вірус сімейства Hepadnaviridae. Даний вид дуже стійкий до впливу багатьох хімічних і фізичних чинників – наприклад, навіть в результаті багатогодинного кип’ятіння вірусні частинки залишаються живими і активними. Існує ряд спеціальних способів інактивувати вірус – це автоклавування, сухожарова стерилізація і обробка спеціальними дезінфектантами.
Особливістю вірусу гепатиту B є також те, що він надходить безпосередньо в кров і на всьому протязі хвороби циркулює в ній. У деяких пацієнтів вірус в крові зберігається на все життя. З цієї причини джерелом зараження можуть стати не тільки ті, хто хворий на гепатит в його гострій формі, але також і ті, хто вже переніс дане захворювання, або ж здорові люди, які є проте носіями вірусу.

Зараження гепатитом B відбувається саме через кров, причому кількість інфікованої крові може бути абсолютно мізерною, невидимою оку. Зараження відбувається в момент потрапляння інфікованої крові в кров здорової людини, зазвичай через пошкоджені шкірні покриви (проколи, рани) або слизові оболонки.

Полімеразна ланцюгова реакція відрізняється високою чутливістю і специфічністю. Методом ПЛР можна визначити ДНК вірусу якісно або кількісно. Завдяки якісному методу підтверджується присутність вірусу гепатиту В в організмі і його активне розмноження. Це особливо важливо в складних діагностичних випадках. При інфікуванні мутантними штамами вірусу специфічні антигени HBsAg і HBeAg можуть бути негативними, що не применшує при цьому ризик поширення вірусу і розвиток захворювання у зараженої людини.

Якісне визначення ДНК вірусу грає важливу роль в ранньому виявленні гепатиту В у людей з високим ризиком інфікування. Генетичний матеріал вірусу виявляється в крові на кілька тижнів раніше, ніж HBsAg. Позитивний результат ПЛР за період більше 6 місяців свідчить про хронічну інфекцію.

Підвищені рівні печінкових трансаміназ при позитивному результаті ПЛР є показниками необхідності проведення терапії. Під час лікування вірусного гепатиту В зникнення ДНК вірусу свідчить про його ефективність.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 559

Вартість: 900 грн
Термін виконання:

Разом: 900 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз