Онлайн запис

Вірус гепатиту В (HBV), HbsAg (поверхневий антиген)

Загальна інформація про дослідження

Вірусний гепатит B (HBV) є інфекційним захворюванням, яке є причиною серйозних уражень печінки. Найчастіше гепатит B переходить в хронічну форму, його перебіг стає затяжним і провокує виникнення цирозу і раку печінки.

Збудником гепатиту B є ДНКвмісний вірус сімейства Hepadnaviridae. Даний вид дуже стійкий до впливу багатьох хімічних і фізичних чинників – наприклад, навіть в результаті багатогодинного кип’ятіння вірусні частинки залишаються живими і активними. Існує ряд спеціальних способів інактивувати вірус – це автоклавування, сухожарова стерилізація і обробка спеціальними дезінфектантами.
Особливістю вірусу гепатиту B є також те, що він надходить безпосередньо в кров і на всьому протязі хвороби циркулює в ній. У деяких пацієнтів вірус в крові зберігається на все життя. З цієї причини джерелом зараження можуть стати не тільки ті, хто хворий на гепатит в його гострій формі, але також і ті, хто вже переніс дане захворювання, або ж здорові люди, які є проте носіями вірусу.

Зараження гепатитом B відбувається саме через кров, причому кількість інфікованої крові може бути абсолютно мізерною, невидимою оку. Зараження відбувається в момент потрапляння інфікованої крові в кров здорової людини, зазвичай через пошкоджені шкірні покриви (проколи, рани) або слизові оболонки.

Виявлення в крові HBsAg дозволяє підтвердити зараження вірусом гепатиту B на максимально ранніх етапах – в інкубаційний період захворювання, до стадії підвищення рівня ферментів в крові. HBsAg – це поверхневий білок, що міститься в оболонці вірусу гепатиту B. В ураженій вірусом клітині відбувається раскоордінованний процес синтезу компонентів клітини, в тому числі і оболонкових структур – утворення оболонкових білків зростає. Тому маркер HBsAg з’являється в крові ще до клінічних проявів захворювання, його вміст у крові заражених пацієнтів досягає високих значень. У разі гострої форми захворювання маркер присутній в крові ще 5 – 6 місяців, після чого повністю зникає. У разі виявлення HBsAg довше півроку після початку хвороби можна судити про перехід захворювання в хронічну форму.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 553

Вартість: 270 грн
Термін виконання:

Разом: 270 грн
Вірус гепатиту В (HBV), HbsAg (поверхневий антиген)

Інтерпретація результату

HBsAg - позитивний результат:
• рання гостра інфекція;
• пізня стадія гострої інфекції, що супроводжується сероконверсією;
• активна хронічна інфекція (як правило, пов'язана з пошкодженням печінки);
• хронічна інфекція з низьким ризиком пошкодження печінки (стадія носія вірусу).

HBsAg - негативний результат:
• відсутність активної інфекції;
• стадія одужання, імунітет завдяки спонтанній інфекції;
• імунітет завдяки вакцинації.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз