Онлайн запис

Вірус гепатиту В (HBV), HbcAg, антитіла IgG

Загальна інформація про дослідження

Вірусний гепатит B (HBV) є інфекційним захворюванням, яке є причиною серйозних уражень печінки. Найчастіше гепатит B переходить в хронічну форму, його перебіг стає затяжним і провокує виникнення цирозу і раку печінки.

Збудником гепатиту B є ДНКвмісний вірус сімейства Hepadnaviridae. Даний вид дуже стійкий до впливу багатьох хімічних і фізичних чинників – наприклад, навіть в результаті багатогодинного кип’ятіння вірусні частинки залишаються живими і активними. Існує ряд спеціальних способів інактивувати вірус – це автоклавування, сухожарова стерилізація і обробка спеціальними дезінфектантами.
Особливістю вірусу гепатиту B є також те, що він надходить безпосередньо в кров і на всьому протязі хвороби циркулює в ній. У деяких пацієнтів вірус в крові зберігається на все життя. З цієї причини джерелом зараження можуть стати не тільки ті, хто хворий на гепатит в його гострій формі, але також і ті, хто вже переніс дане захворювання, або ж здорові люди, які є проте носіями вірусу.

Зараження гепатитом B відбувається саме через кров, причому кількість інфікованої крові може бути абсолютно мізерною, невидимою оку. Зараження відбувається в момент потрапляння інфікованої крові в кров здорової людини, зазвичай через пошкоджені шкірні покриви (проколи, рани) або слизові оболонки.

У вірусу гепатиту В складна структура. Основними антигенами, що мають значення в лабораторній практиці, є HBsAg (антиген оболонки вірусу), HBcAg і HBeAg (антигени, що знаходяться в ядрі вірусу). HBcAg має високу імуногенність, антитіла до нього виробляються раніше інших імуноглобулінів, пов’язаних з вірусом гепатиту В. Сам антиген не виявляється в крові, тому що розташований всередині гепатоцитів – клітин паренхіми печінки, але імунна система інфікованої людини починає виробляти anti-HBc класу IgM ще до клінічних проявів, через 3 – 5 тижнів після потрапляння вірусу в організм. Даний показник при нормальному функціонуванні імунної системи може ставати позитивним в кінці продромального періоду захворювання і бути єдиним доказом етіології інфекції. Однак у 9% пацієнтів з гострим гепатитом В у перші 2 тижні хвороби результат аналізу може залишатися негативним, що може іикликати необхідність повторення тесту. Anti-HBc IgM синтезуються у відповідь на активну реплікацію вірусу і зникають в період одужання, в той час як anti-HBc IgG можуть циркулювати в крові роками, іноді довічно. Відсутність anti-HBc класу IgM при виявленні HВsAg вказує на хронічний перебіг вірусного гепатиту В. При хронічному HВV поява anti-HBc IgM вказує на загострення процесу. Якщо ж IgM до ядерного антигену не виявляються при симптомах гепатиту і позитивний тест на HВsAg, то необхідно виключати гострі ні-А, ні-В гепатити або суперінфекції на вірусний гепатит D, який може розвиватися тільки в присутності HВsAg.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 558

Вартість: 550 грн
Термін виконання:

Разом: 550 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз