Онлайн запис

Вірус гепатиту В (HBV), HbsAg, Cito test

Загальна інформація про дослідження

Вірусний гепатит B (HBV) є інфекційним захворюванням, яке є причиною серйозних уражень печінки. Найчастіше гепатит B переходить в хронічну форму, його перебіг стає затяжним і провокує виникнення цирозу і раку печінки.

Збудником гепатиту B є ДНКвмісний вірус сімейства Hepadnaviridae. Даний вид дуже стійкий до впливу багатьох хімічних і фізичних чинників – наприклад, навіть в результаті багатогодинного кип’ятіння вірусні частинки залишаються живими і активними. Існує ряд спеціальних способів інактивувати вірус – це автоклавування, сухожарова стерилізація і обробка спеціальними дезінфектантами.
Особливістю вірусу гепатиту B є також те, що він надходить безпосередньо в кров і на всьому протязі хвороби циркулює в ній. У деяких пацієнтів вірус в крові зберігається на все життя. З цієї причини джерелом зараження можуть стати не тільки ті, хто хворий на гепатит в його гострій формі, але також і ті, хто вже переніс дане захворювання, або ж здорові люди, які є проте носіями вірусу.

Зараження гепатитом B відбувається саме через кров, причому кількість інфікованої крові може бути абсолютно мізерною, невидимою оку. Зараження відбувається в момент потрапляння інфікованої крові в кров здорової людини, зазвичай через пошкоджені шкірні покриви (проколи, рани) або слизові оболонки.

Анти-HBs-антитіла починають з’являтися в крові на 4 – 12-му тижні після зараження, але відразу зв’язуються з HBsAg, тому в обумовленій кількості їх можна виявити тільки після зникнення HBsAg. Період між зникненням антигену і появою антитіл (період “вікна”, або “серологічний пробіл”) може складати від 1 тижня до декількох місяців. Титри антитіл росте повільно, досягаючи максимуму через 6 – 12 місяців, і зберігається у великій кількості більше 5 років. У деяких видужуючих, антитіла виявляються в крові протягом багатьох років (іноді довічно).
Анти-HBs також утворюються при попаданні антигенного матеріалу вірусу при вакцинації проти ВГВ і свідчать про ефективну імунну відповідь на вакцину. Але поствакцинальні антитіла не так довго зберігаються в крові, як постінфекційні. Визначення Анти-HBs використовують для вирішення питання про доцільність вакцинації. Наприклад, при позитивному аналізі введення вакцини не потрібно, тому що специфічний імунітет і так існує.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 554

Вартість: 250 грн
Термін виконання:

Разом: 250 грн
Вірус гепатиту В (HBV), HbsAg, Cito test

Інтерпретація результату

Позитивний результат:
• фаза одужання після перенесеного гепатиту В (при цьому в аналізах HBsAg відсутній);
• ефективна вакцинація (ревакцинація буде потрібна не раніше ніж через 5 років);
• інфікування іншим субтипом вірусу гепатиту В (при одночасному виявленні anti-HBs і HBsAg).

Негативний результат:
• відсутність вірусного гепатиту В (при негативних результатах інших досліджень);
• відсутність поствакцинального імунітету;
• вірусний гепатит В в інкубаційному, гострому або хронічному періоді (при позитивних результатах аналізу на інші антигени і антитіла).

Сумнівний результат:
• специфічні антитіла присутні в крові в невеликій кількості (вакцинація може бути відкладена на рік);
• рекомендується повторення аналізу через деякий час (в залежності від клінічної ситуації і рішення лікаря).

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз