Онлайн запис

Вірус гепатиту А (HAV), антитіла IgM

Загальна інформація про дослідження

Вірус гепатиту А (HAV, від англ. Hepatitis A virus) – це вірус, із сімейства Picornaviridae, що викликає у людини клінічно виражений або безсимптомний гепатит. На відміну від гепатиту В і С, HAV – це, як правило, гостра інфекція, яка поступово повністю виліковується. Випадків хронічного вірусовиділення або хронічного гепатиту А невідомо, однак рецидиви, фульмінантні форми і важкі ускладнення цього захворювання описані.
Клінічна картина вірусного гепатиту А не має будь-яких характерних ознак, що дозволяють відрізнити це захворювання від інших вірусних гепатитів або інших захворювань гепатобіліарної системи. Найбільш часто спостерігається біль в животі, нудота, лихоманка, діарея, жовтяниця, потемніння кольору сечі, втрата апетиту і ваги. Основна роль в диференціальній діагностиці гепатиту А належить лабораторним методам, в першу чергу виявлення в крові антитіл до HAV.
Як і при багатьох інших інфекційних захворюваннях, імунна відповідь до HAV полягає у виробленні ранніх (IgM) і пізніх (IgG) імуноглобулінів. IgM можуть бути визначені в крові приблизно через 5 – 10 днів після інфікування. Ранні антитіла зберігаються до 4 – 6 місяців після хвороби, проте їх титр настільки низький, що, як правило, виявити їх за допомогою стандартних діагностичних систем на таких пізніх стадіях не вдається. Слід пам’ятати, що IgM можуть в нормі виявлятися у пацієнтів, які нещодавно отримали вакцину проти гепатиту А. Пізні антитіла IgG можуть бути визначені в крові починаючи з 2-го тижня після інфікування. Ці антитіла зберігаються на все життя після перенесеної інфекції або після вакцинації. Визначення IgG може бути корисним для виявлення неімунізованих до HAV осіб і профілактики цього захворювання.
Дослідження характеризується високою чутливістю і специфічністю (близько 95 %). Однак хибнопозитивні і помилково негативні результати можливі. Так, IgM не виявляються в крові в перші кілька днів після зараження. Найбільшу діагностичну цінність представляє позитивний результат дослідження у пацієнта з симптомами захворювання. Позитивний результат у пацієнта без симптомів захворювання і без факторів ризику зараження HAV (особи, які проживають разом з хворим на гепатит А, співробітники дитячих садів, реципієнти препаратів крові, ВІЛ-інфіковані, особи, які застосовують наркотичні засоби і деякі інші групи) може говорити про помилку тесту.
Як правило, при підозрі на гепатит А аналіз на специфічні антитіла до цього вірусу доповнюють аналізами на маркери інших вірусних гепатитів (HCV, HBV), печінкові ферменти (АЛТ, АСТ), білірубін і лужну фосфатазу, а результати досліджень оцінюють в комплексі.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 551

Вартість: 250 грн
Термін виконання:

Разом: 250 грн
Вірус гепатиту А (HAV), антитіла IgM

Інтерпретація результату

Важливо!
• Час, що минув з моменту зараження: як правило, anti-HAVIgM з'являються через 5 - 10 днів після інфікування, anti-HAVIgG - через 2 - 3 тижні.

На результат впливає:
• стан імунної системи: імунна відповідь на будь-які інфекційні агенти, в тому числі і на HAV, знижений при імунодефіцитах (ВІЛ-інфекція, тривалий прийом стероїдів, похилий вік).

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз