Онлайн запис

Гастрин

Загальна інформація про дослідження

Гастрин – гормон, який бере участь в регуляції травлення. Він виробляється G-клітинами, що відносяться до дифузної ендокринної системи шлунково-кишкового тракту, які розташовуються в слизовій шлунка, дванадцятипалої кишки, а також в підшлунковій залозі. В організмі людини гастрин представлений трьома формами. Умови для вироблення гастрину – зниження кислотності шлунка, споживання білкової їжі, розтягнення стінок шлунка. G-клітини також відповідають за активність блукаючого нерва. Дія гастрину направлена на парієтальні клітини слизової оболонки шлунка, що виробляють соляну кислоту. Крім того, він впливає на вироблення жовчі, секрету підшлункової залози і на моторику шлунково-кишкового тракту, зростання епітелію і ендокринних клітин. Нормальним є посилення вироблення соляної кислоти при прийомі їжі і зниження її рівня після закінчення перетравлення. Підвищення рівня соляної кислоти за механізмом зворотного зв’язку зменшує вироблення гастрину.
Секреція гастрину значно збільшується при перніциозної анемії – хвороби Аддісона – Бірмера, – коли порушується синтез внутрішнього чинника Касла, відповідального за всмоктування вітаміну В12, і руйнуються парієтальні клітини стінки шлунка. Крім фактора Кастла, ці клітини секретують соляну кислоту. Клінічна картина захворювання визначається атрофічним гастритом і дефіцитом вітаміну В12 (анемія, порушення регенерації епітелію, кишкові порушення, неврологічні симптоми).
Інші захворювання шлунково-кишкового тракту також збільшують вироблення гастрину, але в меншій мірі, ніж вищеописані стани.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 219

Вартість: 4000 грн
Термін виконання:

Разом: 4000 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Гастрин

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня гастрину:
• захворювання шлунково-кишкового тракту (пілоростеноз, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічна печінкова недостатність, хронічний атрофічний гастрит);
• ваготомія;
• синдром Золлінгера - Еллісона (гастринома);
• синдром Аддісона - Бірмера (перніціозна анемія);
• тривалий прийом антацидів і препаратів, що знижують вироблення соляної кислоти (інгібіторів протонної помпи);
• хронічна ниркова недостатність.

Низький рівень гастрину має діагностичне значення при попередньому високому рівні, наприклад після видалення гастриноми.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз