Онлайн запис

Еритроцити

Загальна інформація про дослідження

Клінічний аналіз крові виконується для діагностики кількісних і якісних змін формених елементів – клітин крові: еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Їх зміни можуть бути обумовлені порушеннями процесу кровотворення, але частіше за все носять реактивний характер – відображають реакцію кровотворення на інші патологічні стани і захворювання. Тому клінічний аналіз крові є одним з найбільш поширених рутинних досліджень і використовується лікарями різних спеціальностей, йому відводиться провідна роль в первинному діагностичному пошуку.

Еритроцити (RBC, Red Blood Cell) – без’ядерні клітини, утворюються в кістковому мозку з ретикулоцитів, мають форму двояковогнутого диска, що дозволяє досягти максимально можливу площу поверхні для зв’язування кисню. Еритроцити мають діаметр 7 – 10 мікрометрів, вони еластичні, легко можуть змінювати форму для безпечного проходження по дрібних судинах – капілярах. В мазку крові виглядають як блідо-червоні круглі елементи з проясненням в центрі. Одиниця виміру – 10^12 в літрі (трильйонів клітин в літрі).
Гемоглобін (HGB) – білок, основний компонент еритроцита, має спорідненість з киснем, завдяки чому забезпечується транспортна функція еритроцитів. Насичений киснем гемоглобін надає еритроцитам і крові в цілому червоний колір.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 405

Вартість: 30 грн
Термін виконання:

Разом: 30 грн
Еритроцити

Інтерпретація результату

Клінічний аналіз крові включає в себе порівняно велику кількість параметрів, які повинні інтерпретуватися в комплексі. Найчастіше за результатами аналізу крові визначають спектр досліджень, необхідних для уточнення причин виявлених в ньому змін.

Зміни еритроцитарних параметрів. Зниження рівня гемоглобіну та еритроцитів є лабораторними проявами анемії, а зміни еритроцитарних індексів характеризують її патогенетичний варіант і допомагають уточнити причини. Підвищення рівня еритроцитів і гемоглобіну може свідчити про мієлопроліферативні захворювання (істинна поліцитемія), але також зустрічається як компенсаторна реакція у активних курців, людей із захворюваннями органів дихання і при вадах серця.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз