Онлайн запис

Дослідження біологічного матеріалу на збудники менінгіту ( кров, ліквор, носоглотка)

Загальна інформація про дослідження

Найчастіше причинами менінгіту є бактерії або віруси, що вражають м’які оболонки мозку і цереброспінальну рідину. У дітей причиною менінгіту стають переважно ентеровіруси, проникаючі в організм через їжу, воду, брудні предмети. У дорослих переважає бактеріальний менінгіт, збудником якого є бактерії Streptococcus pneumoniae і Neisseria meningitidis. Ці бактерії не викликають менінгіт, перебуваючи в горлі і носі, але, потрапляючи в кров, цереброспінальну рідину і м’які тканини головного мозку, провокують запалення. Іноді причиною менінгіту стають інші види бактерій. Стрептокок групи В часто викликає захворювання у новонароджених, інфікованих під час пологів або після них. Listeria monocytogenes також вражає переважно дітей і літніх людей. Менінгіт часто розвивається як ускладнення різних захворювань і травм голови. Захворювання може передаватися під час пологів, повітряно-крапельним шляхом, через слизові оболонки, брудну воду, їжу, укуси гризунів і комах.

Посів на бактерії і гриби – дозволяє остаточно встановити етіологію менінгіту і визначити чутливість до ліків виділених мікроорганізмів; при бактеріальній інфекції результат зазвичай протягом 48 годин (за винятком туберкульозу); при грибкової інфекції часто необхідні повторні дослідження, перш ніж буде встановлено зростання грибів.

Посів крові (бактерії, гриби) – необхідно виконувати у всіх пацієнтів з підозрою на менінгіт до початку лікування антибіотиками (чутливість 60 – 90 %).

Мазок із зіву і прямої кишки – при підозрі на ентеровірусну інфекцію – виділення вірусів в культурі клітин.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 528

Вартість: 420 грн
Термін виконання:

Разом: 420 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз