Онлайн запис

Дигідротестостерон

Загальна інформація про дослідження

Дигідротестостерон – це один з найбільш активних андрогенів (як у чоловіків, так і у жінок), що утворюється з тестостерону безпосередньо в «органах-мішенях» за участю спеціального ферменту (5-альфа-редуктази). У чоловіків його продукують яєчка і в меншій мірі наднирники, у жінок же, навпаки, більшою мірою наднирники і незначно яєчники.
ДГТ набагато сильніше зв’язується з рецепторами для андрогенів тканин, ніж його попередник тестостерон, так що, незважаючи на меншу концентрацію, володіє більш вираженим андрогенним ефектом. Наприклад, ДГТ стимулює проліферацію клітин передміхурової залози набагато сильніше, ніж тестостерон, що є однією з головних причин розвитку гіперплазії передміхурової залози (саме тому в даний час для її лікування успішно використовують інгібітори 5-альфа-редуктази). Таким чином, надмірне підвищення рівня ДГТ, в тому числі пов’язане з застосуванням препаратів тестостерону, призводить до прогресуючого зростання передміхурової залози. Під час курсу лікування інгібіторами 5-альфа-редуктази необхідно контролювати вміст ДГТ, який взаємозалежний з розмірами залози.
У чоловіків ДГТ впливає і на інші «органи-мішені»: волосяні фолікули, зовнішні статеві органи, скелетні м’язи. З віком низький рівень ДГТ викликає порушення еректильної функції і зниження лібідо.
Надлишок дигідротестостерона у обох статей пригнічує ріст волосся на голові і викликає їх посилене випадіння. У жінок таке облисіння відноситься до синдрому гіперандрогенної дермопатії (СГА) – серйозного порушення гормонального фону, що призводить до відхилень менструального циклу і навіть безпліддя. Оскільки облисіння, акне можуть бути одними з перших ознак СГА, визначення рівня ДГТ доцільно для комплексної оцінки гормонального статусу і ранньої діагностики гіперандрогенії у жінок.
У геномі людини міститься два гени, що кодують різні ізоформи 5-альфа-редуктази: SRD5A1 і SRD5A2. Вони розташовані на п’ятій і другий хромосомах відповідно. Мутації гена SRD5A2 викликають псевдовагінальну перінеоскротальну гипоспадію (геніталії хлопчика при народженні розвиваються по типу жіночих), так як дигідротестостерон впливає на формування геніталій ембріона.
У МЦ «ПРОТОС» визначення концентрації гормонів щитовидної залози проводиться за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 16

Вартість: 400 грн
Термін виконання:

Разом: 400 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Дигідротестостерон

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня дигідротестостерону:
• аденома простати;
• андрогенна алопеція;
• застосування препаратів тестостерону;
• пухлини надниркових і статевих залоз;
• синдром гіперандрогенії у жінок;
• вагітність.

Причини зниження рівня дигідротестостерону:
• первинний і вторинний гіпогонадизм у чоловіків;
• вікової андрогенодефицит у чоловіків;
• застосування інгібіторів 5-альфа-редуктази;
• синдром Морріса;
• вроджений дефіцит 5-альфа-редуктази;
• постменопауза.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз