Онлайн запис

Д-димер

Загальна інформація про дослідження

D-димер – білковий фрагмент, який утворюється в результаті розпаду кров’яного згустку. При пошкодженні судини або тканини в організмі запускається процес згортання крові – утворення тромбів, до складу яких входить особливий білок фібрин. Він “скріплює” між собою компоненти тромбу і утримує тромб там, де він утворився.
Тромби можуть виникати не тільки в місці пошкодження тканин або судин, а й усередині судин при наявності певних до цього факторів: пошкодження внутрішнього вистилання судин різними ендогенними і екзогенними речовинами і антитілами, порушення локальної гемодинаміки – застій крові, наявність турбулентних потоків. Тромби в судинах зустрічаються при багатьох захворюваннях: варикозна хвороба вен нижніх кінцівок, миготлива аритмія, ускладнений перебіг інфекційних захворювань, ускладнення після проведеного хірургічного втручання. Організм при тромбозі запускає механізми, що сприяють руйнуванню тромбів, в ході їх роботи фібрин починає руйнуватися плазміногеном і утворюються D-димери. Таким чином, кількість D-димерів в крові вказує на активність процесів руйнування тромбів і побічно дозволяє оцінити активність тромбоутворення. Найбільш часто даний тест використовують для діагностики синдрому ДВС (ДВС), а також для моніторингу терапії тромбозів антикоагулянтами (наприклад, гепарином).
Кількість D-димерів може бути підвищено при вагітності, зазвичай воно поступово наростає до III триместру. До недавнього часу високі показники вважалися ознакою загрози розвитку тромботичних ускладнень при вагітності, однак дослідження останніх років показали, що чіткого зв’язку між рівнем D-димера і патологією вагітності немає.
Аналіз на D-димер в переважній більшості випадків використовується як допоміжний тест, і діагноз ставиться з урахуванням клінічної картини і результатів інших досліджень.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 247

Вартість: 350 грн
Термін виконання:

Разом: 350 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Д-димер

Інтерпретація результату

Причини підвищення концентрації D-димера:
• тромбоемболія або ДВС-синдром;
• недавно перенесені хірургічні операції;
• травми;
• серцево-судинні захворювання;
• онкологічні захворювання;
• захворювання печінки;
• вагітність, яка нормально протікає , особливо на пізніх термінах.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз