Онлайн запис

Циркулюючі іммунні комплекси

Загальна інформація про дослідження

Циркулюючі імунні комплекси (ЦІК) утворюються при взаємодії розчиненного антигену і антитіла в крові. У нормі вони виводяться системою мононуклеарних фагоцитів. Великі імунні комплекси руйнуються в селезінці і печінці. При надмірній кількості антигену, надмірному формуванні імунних комплексів і їх неефективної елімінації може виникнути хвороба імунних комплексів (гіперчутливість III типу). При цьому дрібні імунні комплекси можуть накопичуватися в різних органах і тканинах, викликати запальний процес і пошкодження біологічних структур. Хвороба імунних комплексів опосередкована активацією системи комплементу, продукцією анафілотоксинів С3а і С5а, залученням інших клітин імунної системи, інфільтрацією ділянки відкладення ЦІК. Найчастіше імунні комплекси відкладаються в ендотелії кровоносних судин, ниркових клубочках, суглобах, що, відповідно, проявляється клінічними ознаками васкуліту, гломерулонефриту, артриту. Патогенез аутоімунних захворювань тісно пов’язаний з накопиченням імунних комплексів в тканинах.

Тривала персистуюча інфекція може стати причиною підвищеної концентрації ЦІК в крові. До патологій імунних комплексів відноситься сироваткова хвороба, яка виникає при парентеральному введенні чужорідної сироватки і імітує ефект персистуючої інфекції.

Визначення ЦІК в крові дозволяє оцінити активність захворювання, але не відображає кількість імунних комплексів, що відклалися в тканинах. Підвищення ЦІК характерно не тільки для якоїсь однієї хвороби, тому інтерпретувати результати аналізу необхідно в комплексі з клінічними даними і результатами інших досліджень.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 240

Вартість: 160 грн
Термін виконання:

Разом: 160 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Циркулюючі  іммунні комплекси

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня ЦІК:
• гострі інфекційні захворювання;
• персистуючі інфекції;
• аутоімунні захворювання (гостра ревматична лихоманка, системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, поліміозит, склеродермія, синдром Шегрена, васкуліт, кріоглобулінемія, реактивний артрит);
• екзогенний алергічний альвеоліт;
• гострий гломерулонефрит;
• феномен Артюса (місцева реакція на введення антигену);
• сироваткова хвороба;
• ендокардит;
• хвороба Крона;
• новоутворення.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз