Онлайн запис

Борелія (Borrelia burgdorferi sensu lato: B.burgdorfcri sensu stricto, B.afzelii, B.garinii), (кліщ, плазма), якісно. ПЛР

Загальна інформація про дослідження

B. burgdorferi відноситься до групи спірохет і викликає у людини кліщовий бореліоз (хвороба Лайма).
Людина заражається, якщо її вкусив кліщ, який сам був інфікований B. burgdorferi. Іксодові кліщі, переносники бореліозу, – це найпоширеніша група кліщів, в помірному поясі Північної півкулі вони зустрічаються повсюдно. Найчастіше зараження людей відбувається в період активності кліщів – навесні і влітку.
Інкубаційний період бореліозу становить кілька тижнів. На ранніх стадіях можуть спостерігатися такі симптоми: втома, озноб, головний біль. Також при бореліоз іноді виникає характерний висип – мігруюча еритема (кільцеподібне почервоніння шкіри, яке поступово розширюється). Якщо хворобу не лікувати, то можуть виникнути серйозні проблеми: біль у суглобах, менінгіт, оніміння кінцівок, параліч лицьового нерва, розлади пам’яті і (в окремих випадках) ураження очей і серця. Лікування хвороби, як правило, ефективно.
ПЛР – полімеразно-ланцюгова реакція – виявляє в тканинах хворих на кліщовий бореліоз генетичний матеріал Borrelia burgdorferi sensu lato, відсутній у здорових людей. Це специфічний і швидкий метод діагностики кліщового бореліозу. ПЛР дозволяє поставити діагноз в ранні терміни і призначити відповідне лікування, що допомагає запобігти переходу хвороби в персистуючу стадію і розвиток ускладнень. Крім того, ПЛР дає можливість контролювати ефективність лікування – позитивний результат означає наявність збудника і необхідність продовження прийому препаратів або його коригування. Взяття матеріалу безпосередньо з ураженого органу дозволяє встановити роль Боррель в конкретному захворюванні. Так, наприклад, у частини хворих на кліщовий бореліоз формуються ураження суглобів – артрит – аутоімунної природи, при цьому збудник в суглобовій рідині відсутній, що вимагає іншого підходу в лікуванні в порівнянні з інфекційним артритом, викликаним Боррелем. Нарешті, ПЛР, як дослідження, спрямоване на виявлення збудника в ураженому органі, дозволяє правильно поставити діагноз і призначити лікування в ситуації, коли на тлі кліщового бореліозу розвинулася інша хвороба, з ним не пов’язана.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 607

Вартість: 750 грн
Термін виконання:

Разом: 750 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз