Онлайн запис

Біохімічний пренатальний скринінг IІ триместра вагітності (14 – 22 тижні) АФП + ХГЧ + эстріол неконьюгований (PRISKA 5.0)

Загальна інформація про дослідження

Пренатальний скринінг трисомії II триместру вагітності виконується для оцінки ймовірності найбільш поширених аномалій плода – трисомії 21 (синдрому Дауна), трисомії 18 (синдрому Едвардса) і дефекту нервової трубки на терміні між 14 і 22 тижнями вагітності. До факторів ризику розвитку таких аномалій відносяться пологи у віці старше 35 років, багатоплідна вагітність, наявність в акушерському анамнезі плодів з хромосомними аномаліями (трисомії 21, 13 або 18), супутня ВІЛ-інфекція, вагітність, що наступила в результаті ЕКЗ, куріння і цукровий діабет . При цьому вік матері є найбільш значущим фактором. Так, ризик розвитку хромосомних аномалій плода різко зростає після 35 років (1: 179 в порівнянні з 1: 476 у жінки 25 років).
Визначення АФП спільно з хоріонічним гонадотропіном і естріолом (так званий потрійний тест) на 14 – 22 тижнях вагітності використовують для скринінгу дефектів розвитку плоду і хромосомних аномалій. Даний скринінговий аналіз дозволяє оцінити ймовірність наявності генетичних захворювань і вад розвитку, однак його результат не є абсолютним показником патології або нормального розвитку плода.
Дуже важливо точно знати гестаційний вік плоду, так як рівні АФП, ХГЧ і вільного естріолу в крові відрізняються на різних тижнях вагітності.
При цьому скринінговому дослідженні ризик патологій розраховується за допомогою комп’ютерної програми PRISCA (Prenatal Risk Calculation), розробленої компанією Typolog Software (Німеччина) і має міжнародний сертифікат відповідності. Для дослідження визначається зміст хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ), альфа-фетопротеїну (АФП) і некон’югованого (вільного) естріолу в крові вагітної.
Обов’язково враховуються клінічні дані (вік вагітної, маса тіла, кількість плодів, наявність і особливості ЕКЗ, раса, шкідливі звички, наявність цукрового діабету, прийняті лікарські препарати). Якщо виконано УЗД, термін вагітності визначається за його результатами, а не за датою останньої менструації.
Після дослідження і розрахунку ризику патологій вагітної призначається консультація у лікаря – акушера-гінеколога.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 33

Вартість: 500 грн
Термін виконання:

Разом: 500 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Біохімічний пренатальний скринінг IІ триместра вагітності (14 – 22 тижні) АФП + ХГЧ + эстріол неконьюгований (PRISKA 5.0)

Інтерпретація результату

Важливо!
• Лабораторія повинна мати точні дані про термін вагітності і про всі фактори, необхідних для розрахунку показників. Надані неповні або неточні дані можуть бути джерелом серйозних помилок в розрахунку ризиків.
• Застосування інвазивних методів діагностики (біопсія хоріона, амніоцентез, кордоцентез) не рекомендоване при нормальних показниках скринінгових тестів і відсутності змін на УЗД.
• Результати скринінгу не можуть служити критеріями постановки діагнозу і приводом для штучного переривання вагітності. На їх підставі приймається рішення про те, чи доцільно застосовувати інвазивні методи обстеження плода. При високому ризику необхідні додаткові обстеження, в тому числі кордоцентез, амніоцентез з генетичним дослідженням отриманого матеріалу.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз