Онлайн запис

Біохімічний пакет № 12. Ниркові проби (сечовина, креатинин, сечова кислота)

Загальна інформація про дослідження

Сечовина – один з кінцевих продуктів білкового метаболізму, що містить азот. Вона продукується в печінці, переноситься кров’ю в нирки, там фільтрується через судинний клубочок, а потім виділяється. Результат тесту на сечовину в крові є показником клубочкової продукції і екскреції сечі.

Креатинін – це залишковий продукт, синтезується в м’язах при руйнуванні речовини під назвою креатин. Креатин входить в цикл, що забезпечує організм енергією для скорочення м’язів. Після 7 секунд інтенсивної фізичної активності креатинфосфат перетворюється в креатин, потім переходить в креатинін, що фільтрується в нирках і виділяється з сечею. Креатин і креатинін стабільно продукуються нашим тілом в постійній кількості. Майже весь креатинін виділяється нирками, тому його концентрація в крові є хорошим показником їх функції. Кількість виділенного креатиніну залежить від загальної маси тіла і, зокрема, м’язової маси. Тому, наприклад, рівні креатиніну у чоловіків будуть значно вище, ніж у жінок і дітей.

Сечова кислота – це продукт катаболізму пуринових підстав, що входять до складу ДНК і РНК всіх клітин організму. Пурини з’являються в основному після природної загибелі клітин, а менша їх частина надходить з їжею (з печінкою, червоним м’ясом, бобовими, рибою) і рідинами (з пивом, вином). Сечова кислота транспортується кров’ю від печінки (там з нею взаємодіє фермент ксантиноксидаза) до нирок, де близько 70 % її фільтрується і виділяється з сечею, решта потрапляє в шлунково-кишковий тракт і видаляється з калом.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 227

Вартість: 340 грн
Термін виконання:

Разом: 340 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз