Онлайн запис

Аутоантитіла IgG до нуклеарних антигенів (ANA)

Загальна інформація про дослідження

Антитіла до ядерних антигенів (ANA) – це гетерогенна група аутоантитіл, спрямованих проти компонентів власних ядер. Вони виявляються у крові пацієнтів з різноманітними аутоімунними захворюваннями, такими як системні захворювання сполучної тканини, аутоімунний панкреатит та первинний біліарний цироз, а також з деякими злоякісними новоутвореннями. Дослідження ANA використовується як скринінг аутоімунних захворювань у пацієнта з клінічними ознаками аутоімунного процесу (тривала лихоманка неясного генезу, суглобовий синдром, шкірні висипання, слабкість та ін.). Такі пацієнти при позитивному результаті аналізу потребують подальшого лабораторного обстеження, що включає більш специфічні для кожного аутоімунного захворювання тести (наприклад, анти-Scl-70 при підозрі на системну склеродермію, антитіла до мітохондрії при підозрі на первинний біліарний цироз). Слід зазначити, що негативний результат дослідження ANA не виключає аутоімунного захворювання.

ANA найбільш характерні для пацієнтів із системним червоним вовчаком (СЧВ). Вони виявляються у 98 % хворих на неї, що дозволяє вважати це дослідження основним тестом для діагностики ВКВ. Висока чутливість ANA щодо СЧВ означає, що повторні негативні результати роблять діагноз “СЧВ” сумнівним. У цьому відсутність ANA повністю виключає захворювання. У невеликої частини хворих на ANA відсутні на момент появи симптомів СЧВ, але виникають протягом першого року хвороби. У 2 % хворих антитіла до ядерних антигенів не виявляються ніколи. При негативному результаті аналізу у пацієнта із симптомами СЧВ доцільно провести більш специфічні для СЧВ лабораторні тести, насамперед на антитіла до дволанцюжкової ДНК (анти-dsDNA). Виявлення анти-dsDNA у пацієнта з клінічними ознаками СЧВ трактується на користь діагнозу “СЧВ” навіть за відсутності ANA.

ANA виявляються у 3-5 % здорових людей (у групі пацієнтів віком від 65 років ця цифра може досягати 10-37 %). Позитивний результат у пацієнта без симптомів аутоімунного процесу необхідно інтерпретувати з урахуванням додаткових анамнестичних, клінічних та лабораторних даних.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 902

Вартість: 450 грн
Термін виконання:

Разом: 450 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз