Загальна інформація про дослідження
Антитіла до мікросомальної фракції тиреоцитів (антимікросомальні антитіла або АМС) – імуноглобуліни, що виробляються імунною системою людського організму проти клітинних компонентів власних тиреоцитів.
Тиреоцити – це епітеліальні клітини щитовидної залози, які виробляють важливі для організму гормони тироксин (Т4) та трийодтиронін (Т3). Саме з них формується фолікул – основна структурна та функціональна одиниця залози, тому тиреоцити також називають фолікулярними клітинами. Мікросоми є клітинним компонентом тиреоцитів, проти яких при ряді аутоімунних захворювань захисні сили організму починають виробляти антитіла.
Саме в мікросомальній фракції тиреоцитів містяться антигени – об’єкти, які атакують та з яким зв’язуються антитіла. В результаті тиреоцити ушкоджуються та порушується робота щитовидної залози.
Антимікросомальні антитіла виявляються у більш ніж 90 % пацієнтів з аутоімунним тиреоїдитом (тиреоїдитом Хашимото), приблизно у 70 % пацієнтів з Базедовою хворобою (дифузний токсичний зоб). Аналіз також призначається при більшості ендокринних захворювань (насамперед, у випадках цукрового діабету та поліендокринного синдрому) та вагітним жінкам.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?
