Онлайн запис

Аутоантитіла до мікросомальної фракції тиреоцитів (АМС)

Загальна інформація про дослідження

Антитіла до мікросомальної фракції тиреоцитів (антимікросомальні антитіла або АМС) – імуноглобуліни, що виробляються імунною системою людського організму проти клітинних компонентів власних тиреоцитів.

Тиреоцити – це епітеліальні клітини щитовидної залози, які виробляють важливі для організму гормони тироксин (Т4) та трийодтиронін (Т3). Саме з них формується фолікул – основна структурна та функціональна одиниця залози, тому тиреоцити також називають фолікулярними клітинами. Мікросоми є клітинним компонентом тиреоцитів, проти яких при ряді аутоімунних захворювань захисні сили організму починають виробляти антитіла.

Саме в мікросомальній фракції тиреоцитів містяться антигени – об’єкти, які атакують та з яким зв’язуються антитіла. В результаті тиреоцити ушкоджуються та порушується робота щитовидної залози.

Антимікросомальні антитіла виявляються у більш ніж 90 % пацієнтів з аутоімунним тиреоїдитом (тиреоїдитом Хашимото), приблизно у 70 % пацієнтів з Базедовою хворобою (дифузний токсичний зоб). Аналіз також призначається при більшості ендокринних захворювань (насамперед, у випадках цукрового діабету та поліендокринного синдрому) та вагітним жінкам.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 901

Вартість: 280 грн
Термін виконання:

Разом: 280 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз