Онлайн запис

АТТГ (антитіла до тиреоглобуліну)

Загальна інформація про дослідження

Антитіла до тиреоглобуліну – специфічні імуноглобуліни, спрямовані проти попередника гормонів щитоподібної залози. Вони є специфічним маркером аутоімунних захворювань щитовидної залози (хвороби Грейвса, тиреоїдиту Хашимото).

Тиреоглобулін – це глікопептид, попередник трийодтиронина (Т3) і тироксину (Т4). Він виробляється тільки клітинами щитоподібної залози і накопичується в її фолікулах у вигляді колоїду. При секреції гормонів тиреоглобулін в невеликій кількості потрапляє в кров. З невідомих причин він може ставати аутоантигеном, і у відповідь організм виробляє до нього антитіла, що викликає запалення щитоподібної залози. АТТГ можуть блокувати тиреоглобулін, порушуючи при цьому нормальний синтез гормонів щитоподібної залози і викликаючи гіпотиреоз, або, навпаки, надмірно стимулювати залозу, викликаючи її гіперфункцію.
Антитіла до тиреоглобуліну одночасно взаємодіють з компонентами сполучної тканини очниці, очних м’язів і ферментом ацетилхолінестеразою. Можливо, що аутоімунна реакція є причиною змін з боку тканин очниці при тиреотоксиченій офтальмопатії.
АТТГ виявляють у 40 – 70 % пацієнтів з хронічним тиреоїдитом, у 70 % хворих з гіпотиреозом, у 40 % з дифузним токсичним зобом і у невеликої кількості хворих з іншими аутоімунними патологіями, в тому числі перниціозній анемії. Хоча рівень антитіл буває трохи підвищеним і у здорових людей, особливо літніх жінок.
Головним чином тест корисний при підтвердженні у пацієнта діагнозу “дифузний токсичний зоб” і / або “гіпотиреоз внаслідок аутоімунного тиреоїдиту”. Крім того, він цінний при диференціальної діагностики базедової хвороби і токсичного вузлового зоба. Незважаючи на те що АТТГ рідше виявляються в сироватці крові, ніж тиреоїдні мікросомальні антитіла (антитіла до пероксидази), у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями щитоподібної залози результати даного аналізу також важливі для підтвердження діагнозу.
Якщо у вагітної аутоімунне ураження щитоподібної залози або ще якась аутоиммунна патологія, тест на одне або кілька тиреоїдних антитіл повинен бути призначений на початку вагітності і незадовго до пологів для прогнозу ризику ураження щитоподібної залози новонародженого.

У МЦ “ПРОТОС” визначення концентрації даного гормону виробляється за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 7

Вартість: 250 грн
Термін виконання:

Разом: 250 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
АТТГ (антитіла до тиреоглобуліну)

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня антитіл до тиреоглобуліну:
• тиреоїдит Хашимото;
• дифузний токсичний зоб (Базедова хвороба, хвороба Грейвса);
• ідіопатична мікседема;
• підгострий тиреоїдит;
• первинний гіпотиреоїдизм;
• гранулематозний тиреоїдит;
• нетоксичний вузловий зоб;
• рак щитовидної залози;
• інші аутоімунні захворювання (перніціозна анемія, аутоімунна гемолітична анемія, системний червоний вовчак, хвороба Шегрена, ревматоїдний артрит, міастенія);
• цукровий діабет 1-го типу;
• генетичні захворювання з підвищеним ризиком розвитку аутоімунних тиреоїдитів (синдром Дауна, Шерешевського - Тернера, Клайнфелтера).

Важливо!
Оральні контрацептиви здатні підвищувати рівень АТТГ в крові.

Вироблення антитіл може обмежуватися лімфоцитами в межах щитоподібної залози, що призведе до негативних результатів при запальних змінах структури щитоподібної залози.

Відсутність антитіл до ТГ у хворих з аутоімунним тиреоїдитом обумовлено або наявністю в крові пов'язаних комплексів тиреоглобулін-антитіло, або утворенням антитіл до іншого антигену.

АТТГ у матері збільшує ризик порушення функції щитоподібної залози у плода або новонародженого.

У дітей з аутоімунними захворюваннями щитоподібної залози антитіла до тиреоглобуліну виявляються рідше, ніж у дорослих.

Кількість антитіл не вказує на ступінь тяжкості захворювання.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз