Онлайн запис

АТПО (антитіла до тиреопіроксидази)

Загальна інформація про дослідження

Антитіла до тіреопероксідази (АТПО) – специфічні імуноглобуліни, спрямовані проти ферменту, що міститься в клітинах щитоподібної залози і відповідає за утворення активної форми йоду для синтезу тиреоїдних гормонів. Вони є специфічним маркером аутоімунних захворювань щитоподібної залози.

Даний аналіз призначений для визначення специфічних антитіл до тканин щитоподібної залози в сироватці крові. Вони утворюються, коли імунна система людини помилково розпізнає тканини щитоподібної залози як чужорідну біологічну субстанцію, що може призводити до тиреоїдиту, пошкодження тканин залози і різних порушень її функції.
Шкідлива дія антитіл на різні біохімічні структури може призводити до порушення нормальної продукції гормонів щитоподібної залози і негативно впливати на регуляцію її функції, що в підсумку викликає хронічні патології, пов’язані з гіпо- або гіпертиреозом.

Фермент щитоподібної залози тіреопероксідаза грає ключову роль в утворенні гормонів щитоподібної залози. Тіреопероксідаза бере участь в утворенні активної форми йоду, без якої неможливий біохімічний синтез гормонів щитоподібної залози T4 і T3. Поява в крові антитіл до даного ферменту порушує його нормальну функцію, внаслідок чого знижується виробництво відповідних гормонів.
Кількісний аналіз сироватки крові на антитіла до тіреопероксідази – найбільш чутливий метод діагностики аутоімунних захворювань щитоподібної залози. Відхилення від норми його результатів – рання ознака тиреоїдиту Хашимото і дифузного токсичного зобу (базедової хвороби). Під час вагітності АТПО можуть істотно вплинути на розвиток щитоподібної залози і здоров’я майбутньої дитини, так як вони здатні проникати через плацентарний бар’єр з крові матері в організм плоду.

У МЦ “ПРОТОС” визначення концентрації даного гормону виробляється за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 6

Вартість: 250 грн
Термін виконання:

Разом: 250 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
АТПО (антитіла до тиреопіроксидази)

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня АТПО:
• незначне або помірне підвищення рівня тіреопероксідази може бути викликане багатьма захворюваннями щитоподібної залози і аутоімунними відхиленнями: ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, інсулінозалежний цукровий діабет, рак щитоподібної залози, системним аутоімунним васкулитом і ін.;
• значне відхилення результатів від норми найчастіше вказує на аутоімунне захворювання щитоподібної залози, наприклад тиреоїдит Хашимото, дифузний токсичний зоб;
• підвищені результати аналізу під час вагітності свідчать про можливість гіпертиреозу у дитини (протягом внутрішньоутробного розвитку або вже після народження);
• якщо аналіз на антитіла до тіреопероксідази використовується в цілях тривалого контролю за ходом лікування, при цьому рівень антитіл або залишається високим протягом усього періоду спостереження, або знижується на початку терапії, а потім підвищується знову після деякого проміжку часу, це говорить про недостатню ефективність проведеної терапії, а також про те, що захворювання триває або відбувається його загострення;
• іноді рівень АТПО підвищений у практично здорових людей, частіше у жінок, причому така ймовірність збільшується з віком. Більшість з них ніколи не турбують захворювання щитоподібної залози, однак в будь-якому випадку за станом здоров'я пацієнти спостерігають протягом деякого часу.

В цілому, виявлення АТПО в сироватці крові свідчить про аутоімунної агресії відносно щитовидної залози, і чим більше результати аналізу відхиляються від норми, тим вище ймовірність наявності даного типу патології:

Причини зниження рівня АТПО:
• зниження концентрації АТПО до низьких або тим більше невизначених значень свідчить про те, що проведене лікування успішно.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз