Онлайн запис

АсАТ (Аспартатамінотрансфераза)

Загальна інформація про дослідження

Аспартатамінотрансфераза (АсАТ) – це фермент, який знаходиться у всіх клітинах організму, проте головним чином в серці і печінці і в меншій мірі в нирках і м’язах. У здорових пацієнтів активність АсАТ в крові невелика і норма АлАТ має низькі значення. При пошкодженні печінки або м’язів АсАТ вивільняється, зміст АсАТ в крові підвищується. У зв’язку з цим активність даного ферменту є показником пошкоджень печінки. Аналіз на АсАТ входить до складу так званих печінкових проб – досліджень, що діагностують порушення в роботі печінки.
Печінка є життєво важливим органом, який розташований у верхній правій частині черевної порожнини. Вона бере участь у здійсненні багатьох важливих функцій організму – допомагає в переробці поживних речовин, виробництві жовчі, синтезі багатьох важливих білків, таких як фактори згортання крові, а також розщеплює потенційно токсичні сполуки до безпечних речовин.
Ряд захворювань призводить до пошкодження клітин печінки, що сприяє підвищенню активності АсАТ.
Найбільш часто аналіз на АсАТ призначають, щоб перевірити, чи немає пошкоджень печінки через гепатит, прийом токсичних препаратів, цирозу. Однак АсАТ не завжди відображає тільки пошкодження печінки, активність цього ферменту може підвищуватися і при захворюваннях інших органів, зокрема при інфаркті міокарда.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 202

Вартість: 125 грн
Термін виконання:

Разом: 125 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
АсАТ (Аспартатамінотрансфераза)

Інтерпретація результату

Причини підвищеної активності АсАТ:
• вірусні інфекції (АсАТ підвищена більш ніж в 10 разів);
• прийом лікарських препаратів або інших речовин, які є токсичними для печінки;
• захворювання, що уповільнюють приплив крові до печінки (ішемії);
• хронічний гепатит (активність АсАТ перевищує норму не більше ніж в 4 рази);
• непрохідність жовчних шляхів, цироз і деякі види раку печінки;

При більшості захворювань печінки активність АлАТ в крові вище активності АсАТ, так що співвідношення АсАТ / АлАТ буде низьким. Однак існує кілька винятків: алкогольний гепатит, цироз і пошкодження м'язів.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз