Онлайн запис

Аполіпопротеїн А1

Загальна інформація про дослідження

Аполіпопротеїни – це білкова частина ліпідних комплексів, за допомогою яких ліпіди переносяться кров’ю в організмі. Вони забезпечують властивості розчинності, покриваючи собою нерозчинне у воді ядро ​​з холестеролу.
Ліпопротеїни зв’язуються з холестеролом і трігліцерідамі і забезпечують транспорт цих ліпідів до органів і тканин. Ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ) містять так званий “хороший” холестерин. Вони є єдиним фізіологічним фактором, що забезпечує звільнення клітин від надлишку холестерину. ЛПВЩ транспортують холестерол від тканин в печінку, де він виводиться з організму або піддається біохімічним перетворенням в цілях утилізації. Це має велике значення, наприклад, для стінок судин, які таким чином захищаються від атеросклеротичних змін. Атеросклеротичні бляшки, що з’являються при надлишку холестерину, обмежують рух крові по судинах, роблять їх стінки менш еластичними, що сильно підвищує ризик захворювань серця (ішемічної хвороби, інфаркту) і інсульту.
Аполіпопротеїн А активує біохімічні процеси, “які завантажили” холестерол з тканин в ЛПВЩ. Він має дві форми: аполіпопротеїн А1, що переважає в організмі, і аполіпопротеїн А2, якого приблизно в три рази менше, ніж першого. Для оцінки ризику серцево-судинних захворювань найчастіше використовують визначення саме першої форми аполіпопротеіна А, зниження концентрації якого свідчить про підвищення ймовірності атеросклеротичних змін.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 228

Вартість: 160 грн
Термін виконання:

Разом: 160 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Аполіпопротеїн А1

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня аполіпопротеїну А1:
• спадкова схильність;
• алкоголізм;
• інтенсивне аеробне фізичне навантаження.
Підвищений рівень аполіпопротеїну A1 не має клінічного значення.

Причини зниження рівня аполіпопротеїну А1:
• важке захворювання печінки;
• холестаз - застій жовчі, який може бути викликаний захворюванням печінки (гепатитом, цирозом) або камінням в жовчному міхурі;
• погано вилікований цукровий діабет;
• хронічне запалення нирок, що приводить до нефротичного синдрому;
• хронічна ниркова недостатність.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз