Онлайн запис

Аутоімунні антитіла по Rh-фактору

Загальна інформація про дослідження

Резус-фактор – це білок, що знаходиться на поверхні еритроцитів деяких людей. Кров тих, у кого він є, називають резус-позитивною, у кого немає – резус-негативною. Наявність або відсутність цього білка є індивідуальною особливістю, а не патологією. Позитивний резус-фактор зустрічається у 85 % людей, відповідно, негативний – у 15 %.
Особливе значення резус-фактор має під час вагітності. Якщо у матері позитивний резус, то її кров буде в будь-якому випадку сумісна з кров’ю дитини, якщо негативний – можливі варіанти: в тому випадку, коли у батька дитини теж негативний резус-фактор, кров матері буде сумісна з кров’ю плоду, тому що і дитина успадкує негативний резус, коли ж у батька позитивний резус-фактор, а у матері негативний, з імовірністю в 50 % може виникнути несумісність крові матері і дитини – резус-конфлікт, який загрожує ускладненнями.
Відбувається це таким чином: коли кров плода потрапляє в кровотік матері, на його позитивний резус в її організмі починають вироблятися антитіла, так як білки на молекулах еритроцитів сприймаються організмом матері як щось чужорідне. Це не небезпечно для жінки, проте антитіла через плаценту проникають в кровотік плоду, що загрожує йому негативними наслідками: антитіла “приклеюються” до еритроцитів плода і можуть викликати їх агрегацію. Цей процес називається гемолізом. Гемоліз під час вагітності може призвести до порушень розвитку плода і в деяких випадках до викидня, а після народження – до так званої гемолітичної жовтяниці новонароджених, при якій в крові немовляти руйнується значна кількість еритроцитів. При цьому шкіра новонародженого жовтіє, так як продукти розпаду еритроцитів пофарбовані саме в жовтий колір. Найчастіше уражається головний мозок, може розвинутися водянка. У важких випадках немовляті потрібно переливання крові.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 409

Вартість: 450 грн
Термін виконання:

Разом: 450 грн
Аутоімунні антитіла по Rh-фактору

Інтерпретація результату

Важливо!
• Несумісність матері і плоду по резус-фактору в даний час не є перешкодою для народження здорової дитини.
• Під час першої вагітності резус-конфлікту зазвичай не відбувається, тому що антитіла виробляються повільно і в невеликих кількостях. При повторній вагітності і наступних ймовірність резус-конфлікту зростає.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз