Онлайн запис

Антитіла до тканинної трансглутамінази (IgМ)

Загальна інформація про дослідження

Антитіла до тканинної трансглутамінази IgA є найкращим клініко-лабораторним маркером глютенової ентеропатії. Тканинна трансглутаміназа – це фермент, що каталізує утворення зв’язків між різними білковими молекулами, багатими глутаміном та лізином. Вона є у багатьох тканинах, зокрема підслизової оболонці шлунково-кишкового тракту. Гліадин, що надходить з їжею у складі глютену, на 40 % складається з амінокислоти глутаміну і може виступати субстратом для тканинної трансглутамінази. Під впливом цього ферменту гліадин перетворюється на більш імуногенний пептид. У схильних людей вживання глютена та утворення зміненої форми гліадину супроводжується реакцією запалення з наступною атрофією слизової оболонки кишки. Клінічно цей аутоімунний процес проявляється глютеновою ентеропатією (целіакією).

Целіакія – це хронічне запальне захворювання кишечника, при якому в крові вдається виявити різні аутоантитіла до гліадин, ендомізію та тканинну трансглутаміназ. Незважаючи на деякі особливості клінічної картини захворювання, симптоми целіакії можуть нагадувати такі при синдромі подразненого кишечника, муковісцидозі, хронічному панкреатиті та багатьох інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту. У диференціальній діагностиці целіакії велике значення мають серологічні тести, що дозволяють відрізнити це захворювання від інших станів, що супроводжуються діарейним синдромом.

Основна мета серологічних досліджень при підозрі на целіакію – виявити пацієнтів, яким показано ендоскопію та біопсію тонкої кишки для гістологічної верифікації діагнозу. Даний аналіз характеризується високою чутливістю (81-100 %) та специфічністю (97-99 %), що дозволяє вважати його найкращим методом, що відповідає цій меті. При позитивному результаті тесту у пацієнтів із клінічними ознаками целіакії проведення ендоскопії є доцільним. Слід зазначити, що негативний результат дозволяє повністю виключити захворювання. Якщо негативний результат отримано у пацієнта з вираженими клінічними ознаками целіакії, рекомендується додатковий аналіз – дослідження антитіл до ендомізії, IgA.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 908

Вартість: 480 грн
Термін виконання:

Разом: 480 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз