Онлайн запис

АлАТ (Аланінамінотрансфераза)

Загальна інформація про дослідження

Аланінамінотрансфераза (АлАТ) – це фермент, який присутній головним чином в клітинах печінки і нирок і в помітно менших кількостях в клітинах серця і м’язів. У здорових людей активність в крові невелика, норма АлАТ має низькі значення. При ураженні клітин тканини печінки АлАТ вивільняється в кровотік зазвичай ще до появи таких характерних симптомів, як жовтяниця. У зв’язку з цим активність даного ферменту використовується в якості показника ушкоджень печінки. Разом з іншими дослідженнями, які виконують ті ж завдання, аналіз на АлАТ входить до складу так званих печінкових проб.
Найбільш часто аналіз на АлАТ призначають, щоб перевірити, чи немає пошкоджень печінки при гепатиті і прийомі лікарських препаратів або інших речовин, які є токсичними для даного органу. Однак АлАТ не завжди відображає тільки пошкодження печінки, активність цього ферменту може підвищуватися і при захворюваннях інших органів.
АсАТ і АлАТ вважаються двома найбільш важливими показниками пошкоджень печінки, хоча АлАТ більш специфічний, ніж АсАТ. У деяких випадках АсАТ безпосередньо зіставляється з АлАТ і обчислюється їх співвідношення (АсАТ / АлАТ). Воно може використовуватися для виявлення причин пошкодження печінки.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 201

Вартість: 100 грн
Термін виконання:

Разом: 100 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
АлАТ (Аланінамінотрансфераза)

Інтерпретація результату

Причини підвищеної активності АлАТ:
• вірусні інфекції (надмірно висока активність АлАТ - більше ніж в 10 разів більше норми - спостерігається, наприклад, при гострих гепатитах; при хронічному гепатиті вона зазвичай перевищує норму не більше ніж в 4 рази);
• прийом ліків або інших речовин, які є токсичними для печінки;
• хвороби, що уповільнюють приплив крові до печінки (ішемії);
• непрохідність жовчних шляхів, цироз (зазвичай в результаті хронічного гепатиту або закупорки жовчних шляхів), пухлина печінки (помірне підвищення АлАТ).

При більшості захворювань печінки активність АлАТ вище активності АсАТ, так що співвідношення АсАТ / АлАТ буде низьким. Однак існує кілька винятків: алкогольний гепатит, цироз і пошкодження м'язів.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз